سخنگوی وزارت خارجه پاکستان:از سقوط داعش در عراق و سوریه استقبال می کنیم

اسلام آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت که دولتش از ریشه کنی و سقوط داعش در سوریه و عراق استقبال می کند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان:از سقوط داعش در عراق و سوریه استقبال می کنیم

'محمد فیصل 'روز پنجشنبه در نشست هفتگی خود با رسانه های داخلی و خارجی در پاسخ سوال خبرنگار ایرنا در خصوص موضع اسلام آباد در پایان داعش، گفت:'از این اقدامات حمایت می کنیم.'

به گزارش ایرنا، حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان روز سه شنبه طی سخنانی پیروزی جبهه مقاومت اسلامی عراق و سوریه بر فتنه تروریسم تکفیری و پایان سیطره داعش را اعلام کرد.

بیشتر رسانه های دیداری، نوشتاری و الکترونیک پاکستان نیز در گزارش ها و خبرهای خود، با انتشار سخنان رئیس جمهوری ایران، نوشتند که حسن روحانی پایان گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

محمد فیصل سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در این خصوص اضافه کرد: پاکستان همواره با تمامی کشورهای همسایه برای نابودی داعش و مبارزه با تروریسم همکاری می کند.

وی با بیان اینکه نگرانی زیادی برای حضور داعش در مرز افغانستان و پاکستان وجود دارد، ادامه داد: بیش از 43 درصد خاک افغانستان دست نهادهای دولتی قرار دارد ولی بخش زیادی از خاک این کشور به عنوان پناهگاه تروریست ها عمل می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان همچنین در بخش دیگری از سخنانش در خصوص کمک های انساندوستانه این کشور به زلزله زدگان کرمانشاه با هواپیمای C-130 گفت:«کمک های امدادی شامل اقلام مورد نیاز و ضروری امدادی برای زلزله زدگان بود.

محمد فیصل تصریح کرد:کمک های پاکستان به زلزله زدگان ایران در کرمانشاه، نخستین محموله کمک های بین المللی برای زلزله زدگان بود که تحویل مقامات ایرانی شد.