تکاپوی نوازشریف برای دیدار با زرداری

نخست وزیر سابق پاکستان برای نجات خود از گرداب حوادث مختلف بازهم به حزب مردم پناه آورده و در پی ملاقات با زرداری است.

تکاپوی نوازشریف برای دیدار با زرداری

نخست وزیر سابق پاکستان برای نجات خود از گرداب حوادث مختلف بازهم به حزب مردم پناه آورده و در پی ملاقات با زرداری است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، نواز شریف نخست وزیر سابق پاکستان برای نجات خود از گرداب حوادث مختلف به خصوص پیگیری‌های سازمان بازرسی پاکستان در مورد پرونده فساد اقتصادی، بازهم به دنبال تکرار خاطره شیرین سه سال پیش است.

گزارش‌ها حاکی است نواز شریف که تجربه خوبی از همراه کردن حزب مردم با خود دارد، به شدت در تلاش است تا با آصف علی زرداری دیدار و او را همراه خود کند.

نواز شریف در این زمینه پا پیش گذاشته و اعلام کرده است آماده مذاکره و توافق با زرداری است و در این خصوص هیچ گونه پیش‌شرطی ندارد.

از سویی دیگر آصف علی زرداری رهبر حزب مردم، با بی‌اساس خواندن وعده‌های نواز شریف هر گونه دیدار را به شدت تکذیب کرده است.

زرداری پیش‌تر در گفتگو با حامد میر روزنامه نگار مشهور پاکستان تصریح کرده بود: انسان عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود و ما از همراه شدن با نواز شریف در سال 2014 به شدت پشیمان هستیم.

رئیس جمهور سابق پاکستان در این خصوص بیان کرد: نواز شریف به آخر خط رسیده و به هیچ امکان رایزنی و توافق مجدد با او وجود ندارد.

این درحالی است که روز گذشته خورشیده شاه رهبر اپوزیسون در پارلمان پاکستان که از بزرگان حزب مردم نیز به شمار می‌رود، درخواست ملاقات با شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان را داشته و موضوع ملاقات را هماهنگی در مورد برخی موضوعات عنوان کرده بود.

در سال 2014  و همزمان با اوج گیری اعتراضات خیابانی توسط عمران خان و طاهر القادری، نواز شریف توانست با جلب حمایت حزب مردم و دیدار با آصف علی زرداری خود را نجات داده و سقوط حکومتش را سه سال به تاخیر بیندازد.

حزب مردم همراهی آن زمان را یک اشتباه فاحش دانسته و بارها به خلف وعده‌های نواز شریف اشاره کرده است.

در آستانه انتخابات سال آتی پاکستان دو حزب بزرگ و سنتی این کشور یعنی حزب نواز شریف و حزب مردم با چالش‌های جدی روبرو هستند، واین راه را برای عمران خان و تحریک انصاف همواره کرده است.

انتهای پیام/.