ارتش در مسئله اعتصاب مردمی دخالت نخواهد کرد

سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد حل مشکل اعتصاب مردمی علیه تغییر قانون ختم نبوت، به عهده دولت است و ما دخالتی نخواهیم کرد.

ارتش در مسئله اعتصاب مردمی دخالت نخواهد کرد

سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد حل مشکل اعتصاب مردمی علیه تغییر قانون ختم نبوت، به عهده دولت است و ما دخالتی نخواهیم کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، ژنرال آصف غفور اظهار داشت: حکومت هر تصمیمی در خصوص این اعتصاب بگیرد ارتش به آن احترام خواهد گذاشت و حل این مشکل به عهده دولت است.

وی گفت: ما متوجه مشکلی که سبب شده پایتخت پاکستان شاهد اعتصاب 18 روزه حزب لبیک یا رسول الله باشد هستیم، و به دلیل مشکلات متعددی که از بسته شدن معابر،خیابان‌ها و مغازه‌ها به وجود آمده، امیدواریم که این مسئله زودتر حل و فصل شود.

سخنگوی ارتش پاکستان بیان کرد: ما می‌خواهیم این اعتصاب با مذاکره به پایان رسیده و برای پایان دادن به آن هیچ خشونتی صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: ارتش و دولت پاکستان برای ایجاد امنیت پایدار در کشور دوشادوش هم ایستاده‌اند و در اموری که به دولت پاکستان مربوط می‌شود ما تابع نظرات آنها هستیم.

سخنان وی در حالی مطرح می شود که خورشید شاه رهبر اپوزیسیون در پارلمان پاکستان اعلام کرده بود دولت برای حل مشکل اعتصاب از ارتش کمک بگیرد.

گفتنی است تا کنون دوبار مذاکرات میان دولت پاکستان و اعتصاب کنندگان به شکست انجامیده و طرفین نتوانسته‌اند درخواست‌های یکدیگر را محقق کنند.

اعتصاب حزب لبیک یا رسول الله پس از آن شروع شد که لایحه‌ای مبنی بر اصلاح قانون ختم نبوت در پارلمان پاکستان تصویب شد.

در پاکستان گروه‌هایی که خاتمیت نبی گرامی اسلام(ص) را قبول ندارند مجاز به هیچگونه فعالیتی نیستند و مردم این کشور با اقتدار از این قانون حمایت می‌کنند.

در حال حاضر دولت پاکستان مدعی است این لایحه رد شده و هیچکس موافق تصویب آن نیست ،ولی اعتصاب کنندگان مصرانه به دنبال استعفای وزیر قانون پاکستان هستند.

انتهای پیام/.