کشف و ضبط 17 تن چوب جنگلی قاچاق در گیلان

رشت - ایرنا - مأموران نیروی انتظامی استان گیلان در عملیات های جداگانه ای، 17 تن چوب جنگلی قاچاق در شهرستان های فومن و رودسر کشف و ضبط کردند.

کشف و ضبط 17 تن چوب جنگلی قاچاق در گیلان

به گزارش عصر چهارشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی فومن گفت: ماموران حین گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان، به یک خودرو نیسان مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کردند.

سرهنگ محسن جعفرزاده افزود: در بازرسی از این خودرو، چهار تن چوب قاچاق از نوع توسکا به همراه یک دستگاه اره برقی کشف و ضبط و سرنشینان 38 و 43 ساله این خودرو به مقام قضایی معرفی شدند.

شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

فرمانده نیروی انتظامی رودسر نیز از کشف 13 تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی کامیون حامل بار چوب، مشکوک شده و پس از توقف این خودرو ، 179 اصله چوب قاچاق جنگلی به وزش شش تن از نوع راش کشف و ضبط کردند.

سرهنگ رمضانعلی پور قاسم ارزش چوب های قاچاق کشف شده را 75 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: راننده 46 ساله این کامیون جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

وی گفت: در عملیات دیگری، ماموران ایست بازرسی چابکسر حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو، هفت تن چوب قاچاق از نوع توسکا و راش که ارزش اقتصادی آن 60 میلیون ریال بوده، کشف و ضبط شد.

شهرستان رودسر با چهار بخش مرکزی، چابکسر، رحیم آباد و کلاچای در 75 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.