زلزله به چند واحد مسکونی در شوش خوزستان خسارت زد

دزفول - ایرنا - سرپرست فرمانداری شوش گفت: زمین لرزه یکشنبه شب به چند واحد مسکونی در شهرستان شوش آسیب جزیی وارد کرده است.

زلزله به چند واحد مسکونی در شوش خوزستان خسارت زد

زمین لرزه 7،3 ریشتری که یکشنبه شب غرب کشور را تکان داد در شهرهای مختلف استان خوزستان از جمله شهرستان شوش احساس شد.

این زمین لرزه موجب وحشت مردم شهرهای دزفول ، شوش ، اندیمشک و گتوند شده به طوری که برخی شهروندان ساعاتی از شب را در بیرون از منازل سپری کردند.

عدنان غزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:در پی وقوع زمین لرزه تمام دستگاه های اجرایی شهرستان شوش به حالت آماده باش درآمده اند.

وی اظهارکرد:بر اساس آخرین بررسی، تاکنون آسیب دیدگی سه واحد مسکونی در شهر شوش تایید شده که میزان دقیق خسارت در دست بررسی است.

در زمین لرزه یکشنبه شب بانوی 57 ساله بر اثر سقوط از پله دچار آسیب دیدگی شد که در بیمارستان نظام مافی بستری و حال وی خوب است.

سرپرست فرمانداری شوش اظهارکرد: بخشداران، شهرداران و سایر دستگاه های شهرستان شوش در حال رصد خسارت احتمالی ناشی از زمین لرزه هستند.

بخشدار بخش شاوور شوش نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در زمین لرزه یکشنبه شب که این بخش در شهرستان شوش را نیز تکان داد دیوار بلوکی محوطه شرکت تعاونی روستایی اتحاد به طول بیش از 30 متر کاملا تخریب شده اما این تخریب خسارت جانی نداشت.

عباس پورعاطف افزود:تا این لحظه گزارشی ناشی از خسارت بیشتر بر اثر زمین لرزه یکشنبه شب در بخش شاوور دریافت نشده است.

بخش شاوور شوش با 2 شهر الوان و شاوور و بیش از 120 روستا و حدود 90 هزار نفر جمعیت بزرگترین بخش در خوزستان است.

شهرستان شوش با بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارای 220 روستاست.

شهر شوش در فاصله 100 کیلومتری اهواز مرکز خوزستان واقع است.