استقرار تیم های شناسایی اجساد در غرب کشور/انتقال مجرمان برخی شهرهای زلزله زده به زندان مرکزی کرمانشاه

تهران-ایرنا- معاون اجتماعی پلیس آگاهی نیروی انتظامی از استقرار سه تیم شناسایی اجساد (DVI) در کرمانشاه و مناطق غرب کشور خبر داد و در عین حال اعلام کرد که بر اساس گزارش های دریافتی از مناطق زلزله زده تا کنون اجساد مجهول الهویه نداشته ایم.

استقرار تیم های شناسایی اجساد در غرب کشور/انتقال مجرمان برخی شهرهای زلزله زده به زندان مرکزی کرمانشاه

محرم تقی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: این تیم ها در کرمانشاه، پل ذهاب، دالاهو و قصر شیرین مستقرند و زمانی که اجساد مجهول الهویه در مناطق زلزله زده، کشف شود ، وارد عمل خواهند شد.

وی افزود: دو تیم شناسایی اجساد نیز در استان های همدان و اراک در حال اماده باش هستند تا در صورت نیاز به این مناطق اعزام شوند.

به گفته وی ، پلیس آگاهی نیروی انتظامی در آماده باش کامل است و در صورت نیاز تیم هایی از پلیس آگاهی از تهران به مناطق زلزله زده نیز اعزام می شوند.

معاون اجتماعی پلیس آگاهی نیروی انتظامی اضافه کرد: تعدادی از نیروهای ویژه ناجا برای جلوگیری از سرقت در بانک ، ادارات، مغازه ها، طلافروشی ها و همچنین خانه های آسیب دیده پل ذهاب، قصرشیرین، کرمانشاه و دالاهو با همکاری پلیس پیشگیری و آگاهی به کار گرفته شده اند تا از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: همچنین ایست بازرسی مقطعی در ورودی و خروجی پل ذهاب،قصر شیرین و دالاهو مستقر شده است تا این مبادی را کنترل کند.

** انتقال مجرمان برخی شهرهای زلزله زده به زندان مرکزی کرمانشاه

سرهنگ تقی زاده با اشاره به کنترل مجرمان در مناطق زلزله زده، گفت: نیروهای مستقر در این مناطق کنترل مجرمان را نیز انجام می دهند، نشانی و مشخصات مجرمان و زندان هایی که مستقر هستند در اختیار پلیس است تا از سرقت های احتمالی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: یک آسیب جزئی نیز به بازداشتگاه شهرستان های زلزله زده وارد شده است که ضمن هماهنگی با مقام قضائی ، مجرمان این بازداشتگاه ها به زندان مرکزی کرمانشاه فرستاده شدند.

سرهنگ تقی زاده اضافه کرد: همچنین در شرایط ایجاد شده به هیچ عنوان نباید جا به جایی اموال صورت گیرد و جا به جایی اموال باید با نظارت پلیس آگاهی و کلانتری محل صورت گیرد.

این مقام مسئول در نیروی انتظامی خاطرنشان کرد که در زمینه سرقت نیز تا کنون گزارشی ارسال نشده است.

گزارش ایرنا شب گذشته در فاصله ساعت 21 تا 22 مناطق مرزی غرب کشور دو بار لرزید که زلزله دوم به بزرگی 7.3 ریشتر بود؛ در اثر این زمین لرزه مسیر ارتباطی سرپل ذهاب مسدود و خسارات زیادی به این مناطق بویژه روستاهای قصرشیرین، ازگله، تازه آباد، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب وارد شد که در این میان تعدادی از هموطنان کشته شده اند. همچنین در همین زمان زلزله ای در منطقه کردستان عراق هم روی داد و حتی این زلزله به جز بیشتر مناطق کشور ایران ، کشورهای همجوار را هم لرزاند.

گزارش مشکل
ناجازلزله96زلزله