نگاه ویژه سی ان ان به زلزله

تهران - ایرنا- شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا در پی وقوع زمین لرزه 7.3 ریشتر در امواج درونی زمین که در ایران وعراق روی داد، گزارش داد: تاکنون شش پس لرزه 4.2 تا 5.3 ریشتری پیرامون مرکز این زمین لرزه ثبت شده در ساعات و روزهای آتی انتظار وقوع پس لرزه های دیگری می رود.

تهران - ایرنا- شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا در پی وقوع زمین لرزه 7.3 ریشتر در امواج درونی زمین که در ایران وعراق روی داد، اعلام کرد: تاکنون شش پس لرزه 4.2 تا 5.3 ریشتری پیرامون مرکز این زمین لرزه ثبت شده در ساعات و روزهای آتی انتظار وقوع پس لرزه های دیگری می رود.

نگاه ویژه سی ان ان به زلزله

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سی ان ان درباره زمین لرزه 7.3 ریشتری شب گذشته که مرکز آن 'ازگله' کرمانشاه بود، گفت: عمق زمین لرزه مهم بوده و پس لرزه 5.3 ریشتری جدا از زمین لرزه 7.3 ریشتری، قدرت تخریب بالایی دارد.

این شبکه تلویزیونی بنابر آمار و احتمالات در وقوع چنین زمین لرزه هایی گزارش داد: در چارچوب زمانی یک روز تا یک هفته ای پس از وقوع این زمین لرزه احتمال وقوع پس لرزه پنج تا 5.9 (پنج و نه دهم) ریشتری طی مدت زمان یک هفته ای پس از زمین لرزه اصلی، 99 درصد و وقوع پس لرزه هفت ریشتری پنج تا 15 درصد است.

سی ان ان همچنین افزود: وضعیت هولناکی در هر دو کشور ایران و عراق درپی وقوع این زمین لرزه وجود دارد و به گفته مقامات ایرانی تاکنون 207 نفر درایران جان خود را از دست داده و بیش از یک هزار و 500 نفر دیگر نیز مجروح شده اند .

این رسانه تصویری آمریکایی گزارش داد: این زمین لرزه ای قدرتمندی بود که در کشورهای پاکستان، ترکیه، کویت و لبنان نیز احساس شد و بیشترین قربانیان این زمین لرزه از ایران هستند و تاکنون تنها چهار نفر در عراق در پی وقوع این زمین لرزه کشته و حدود 50 نفر نیز مجروح شدند.

سی ان ان افزود: اکنون شمار قربانیان زمین لرزه بنابر اخبار دریافتی در ایران دو برابر شده زمین لرزه ای که در استان غربی ایران کرمانشاه و درنزدیکی با مرز عراق روی داد.

شبکه تلویزیونی سی ان ان وقوع زمین لرزه 7.3 ریشتری درایران را در صدر خبرهای خود و در کنار پوشش خبر سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به فلیپین قرار داد.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) یکشنبه شب بخش های غربی ایران و شهرهای مختلف عراق و مناطقی در کشورهای ترکیه، ارمنستان، کویت، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را لرزاند.

کانون زلزله استان کرمانشاه - حوالی ازگله - بود. این زمین لرزه در ساعت 21 و 48 دقیقه و در طول جغرافیایی 45.9 ، عرض جغرافیایی 34.84 و در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد. همچنین در ادامه، زمین لرزه هایی به بزرگی 4.6 و 4 ریشتر این منطقه را لرزانده و پس لرزه های این زمین لرزه ادامه دارد.

'قاسم جان بابایی' معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه، آخرین تعداد مصدومان زلزله غرب کشور را تاکنون 2 هزار و 504 نفر اعلام کرد.