آماده باش هلال احمر در چهار استان کشور

تهران – ایرنا – رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده باش تیم های امدادی در استان های ایلام، کردستان، همدان و آذربایجان غربی خبر داد.

آماده باش هلال احمر در چهار استان کشور

مرتضی سلیمی شامگاه یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این خبر گفت: 35 تیم ارزیاب هلال احمر به هشت روستای زلزله زده اعزام شدند.

وی درباره آخرین وضعیت مصدومان گفت: بر اساس آمار تا کنون 25 مصدوم توسط نیروهای امدادی هلال احمر به مراکز درمانی اعزام و 2 نفر نیز فوت کردند.

سلیمی اظهار امیدواری کرد به دلیل این که درساعت وقوع زلزله مردم بیدار بودند توانستند به بیرون منازل بروند و آمار مصدومان و جانباختگان زلزله کم باشد.

ه گزارش ایرنا، بزرگی این زمین لرزه 7.6 ریشتر و محل وقوع استان کرمانشاه - حوالی ازگله بوده است. این زمین لرزه دقیقا در ساعت 21 و 48 دقیقه رخ داده و طول جغرافیایی: 45.9

و عرض آن : 34.84 و در عمق 11 کیلومتری زمین بوده است. همچنین در ادامه زمین لرزه هایی به بزرگی 4.6 و 4 ریشتر این منطقه را لرزانده و پس لرزه های این زمین لرزه ادامه دارد.

علی مرادی رییس مرکز لرزه نگاری کشور در گفت وگو با ایرنا در این باره گفت: ️مرکز اصلی زمین لرزه رخ داده در مرز ایران و عراق بوده است.

وی یادآور شد: نزدیکترین شهر در ایران که محور زمین لرزه بوده شهر ازگل کرمانشاه بوده و پس لرزه های این زلزله ادامه خواهد داشت.

رییس مرکز لرزه نگاری کشور تاکید کرد: زلزله رخ داده شدید بوده و مردم ساکن در کل منطقه شمال غرب کشور تا ساکنان ساختمان های بلند در تهران این زمین لرزه را احساس کردند.

هنوز گزارشی از خسارات احتمالی اعلام نشده اما برق و آب مناطقی از کرمانشاه قطع شده و گزارشات دقیق تر در این باره متعاقبا اعلام می شود.