تیم های امداد نجات به مناطقی که برق قطع شده، اعزام شدند

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه همه استان های همجوار ایلام و کرمانشاه در آماده باش کامل هستند، گفت: نیروهای امداد و نجات برای نجات جان مصدومان به مناطقی که برق در آنجا قطع شده است، اعزام شده اند.

تیم های امداد نجات به مناطقی که برق قطع شده، اعزام شدند

بهنام سعیدی یکشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود : متاسفانه برق تعدادی از روستاهای استان ایلام بویژه در شهرستان قصرشیرین، قطع شده که این امر کار شناسایی مصدومان و خسارات را کمی سخت کرده است اما با این وجود تیم های امداد به این منطقه اعزام شده اند و تلاش کنند تا مصدومان و مجروحان را از زیر آوار نجات دهند.

وی افزود: این تیم درحال امدادرسانی به مردم در این روستاها هستند.

سعیدی درباره میزان فوتی ها و مصدومان در اثر زلزله اظهارکرد: هنوز آمار جمع بندی شده در ایر خصوص وجود ندارد اما ظاهرا چند نَفَر جان باختند و تعدادی هم مجروح شده اند که مجروحان در مراکز درمانی در حال مداوا هستند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه نخستین زمین لرزه امشب ساعت ٢١:٥:١٥ با بزرگان ٤.٥ ریشتر در منطقه ازگله کرمانشاه روی داد، گفت: ساعت ٢١:٤٨:١٥ زمان وقوع دومین زلزله در همان منطقه اما به بزرگای ٧.٣ ریشتر بود که بعد از آن شاهد دو پس لرزه ٤.٦ ریشتری در ازگله و ٤ ریشتری در قصرشیرین بوده ایم که این زلزله ها و پس لرزه ها به ساختمان ها، واحدهای مسکونی و تجاری خساراتی وارد کرده است.

به گفته وی، بعد از وقوع زلزله تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شده اند و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تشکیل شد.