شناسایی و جمع آوری بیش از 100برند محصولات آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و تقلبی

تهران - ایرنا - مسئول پایش و رسیدگی به شکایات اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از شناسایی و معرفی بیش از یکصد برند محصول آرایشی و بهداشتی تقلبی و قاچاق از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

شناسایی و جمع آوری بیش از 100برند محصولات آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و تقلبی

به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، فرحناز حسینی فیروزآبادی گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی در بررسی های به عمل آمده در سطح عرضه شناسایی و جمع آوری شدند.

وی بدون ذکر نام این 100 برند خاطرنشان کرد: این محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی جهت برخوردهای قانونی لازم به ارگان های اجرایی معرفی شده اند.

**غنی سازی محصولات غذایی با ویتامین ها

نسترن محمدی رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو ، گفت: در راستای دستورالعمل های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، بسیاری از محصولات غذایی با ویتامین های گروه B، D، C، آهن و اسید فولیک، غنی می شوند.

وی ادامه داد: غنی سازی بر اساس دستوالعمل تولید محصولات غذایی غنی شده و فراسودمند است.

وی تاکید کرد: محصولاتی که با این گروه ویتامین ها غنی می شوند باید بر روی بسته بندی محصولات خود مشخصات دقیق محصول غنی سازی شده را جهت آگاهی مصرف کنندگان قید کنند.

محمدی یادآور شد: سازمان غذا و دارو نیز تولیدکنندگان را تشویق می کند تا در زمینه تولید و ارتقای محصولات سلامت محور گام بردارند.