فرماندار اسدآباد: هنوز انگیزه متهم به قتل زن 30 ساله همدانی محرز نشده است

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: هنوز انگیزه متهم به قتل زن 30 ساله که جسد وی در گردنه اسدآباد کشف شده بود، محرز نشده است.

حسین افشاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کشف جسد زنی 30 ساله همدانی در گردنه اسدآباد در ماه گذشته و دستگیری فرد مظنون و متهم به قتل پرونده، از محرز نبودن انگیزه قتل توسط متهم خبر داد و تأکید کرد: نمونه پاتولوژی برای سم‌شناسی به آزمایشگاهی پیشرفته فرستاده شده و فعلا پرونده برای اعلام حکم منتظر نتیجه آزمایش است.

وی با اشاره به قتل دو برادر اسدآبادی در یک واحد گاوداری واقع در روستای هودرج و دستگیری قاتلان دو برادر در کمتر از ٣٠ ساعت اظهار کرد: این قاتلان در کمتر از ٣٠ ساعت دستگیر و به قتل خود که با تبانی یکدیگر انجام داده بودند، اعتراف کردند.

افشاری با بیان اینکه دستگیری و اعتراف قاتلان به قتل در کمترین زمان نشان از ضریب امنیتی بالای شهرستان دارد، تصریح کرد: قاتلان دو برادر با وجود طراحی نقشه قتل اخیر به صورت پیچیده و با برنامه‌ریزی یک‌ماهه که تلاش کرده بودند از خود ردی به جا نگذارند و در محیطی به دور از مناطق مسکونی شهر و روستا، با انگیزه سرقت و خصومت شخصی دست به قتل دو برادر جوان در یک گاوداری زده بودند، با اقدامات تأمینی و تخصصی عوامل انتظامی در کمترین زمان شناسایی و دستگیر شدند.

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه خاطر مردم از قتل رخ داده شدیدا جریحه‌دار و مکدر شد، افزود: سیر قانونی پرونده قتل دو برادر از طریق مراجع قضایی در دست پیگیری است و به طور قطع مجرمان بسزای عمل خود خواهند رسید.

وی در ادامه با اشاره مجدد به ضریب امنیتی بالای شهرستان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون موردی از قتل در شهرستان وجود نداشته و قتل اخیر تنها مورد اتفاق افتاده در شهرستان است .

رئیس شورای تأمین شهرستان اسدآباد اظهار کرد: کسانی‌که به دنبال ناامنی فضای جامعه باشند با اقتدار عوامل انتظامی و امنیتی با آنان برخورد و در کمترین زمان با اشد مجازات مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: شهرستان اسدآباد از ضریب امنیتی بالایی برخوردار بوده و شرایط کاملا امن و مناسبی دارد و اجازه نمی‌دهیم برخی این شرایط امن را ناامن کنند.

فرماندار شهرستان اسدآباد در پایان خاطرنشان کرد: از افرادی‌که در خانه‌باغ‌ها و سکونتگاه‌های اطراف شهرها و روستاها اتراق دارند، خواستاریم امور ایمنی مکان موردنظر را با نصب دوربین مداربسته و ایمنی درها و پنجره‌ها رعایت کنند و در به‌کارگیری افراد به عنوان سرایدار و نگهبان احتیاط لازم را داشته باشند.

0