رئیس پلیس راه همدان: 40زائر اربعین در سوانح جاده ای استان مجروح شدند

همدان - ایرنا رئیس پلیس راه استان همدان اظهارکرد: 40 زائر حسینی از آغاز طرح اربعین تاکنون در سوانح جاده ای برون شهری استان مجروح و مصدوم شدند.

رئیس پلیس راه همدان: 40زائر اربعین در سوانح جاده ای استان مجروح شدند

سرهنگ رضا عزیزی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هیچیک از سوانح جاده ای یاد شده منجر به فوت زائر در سر صحنه تصادف نشده است، افزود: شمار زائران مجروح استان نسبت به اربعین سال گذشته افزایش داشته است که علت آن را می توان بارندگی های اخیر ارزیابی کرد.

وی یادآوری کرد: در جریان سفر زائران اربعین حسینی در 2 نوبت شاهد بارندگی در استان بودیم که در مرحله نخست سوانح رانندگی منجر به مصدومیت 14 تن و در نوبت دوم 13 تن شد.

وی با بیان اینکه بیشتر سوانح در یکساعت اول بارش باران رخ می دهد از رانندگان به ویژه زائران خواست هنگام بارندگی از ادامه تردد خودداری کرده یا سرعت خودرو را در نخستین ساعت بارس باران به کمترین میزان برسانند.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: مهمترین علت بروز سوانح جاده ای در ایام اربعین حسینی رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی است و تخطی از سرعت مطمئنه در رتبه دوم قرار دارد.

سرهنگ عزیزی اضافه کرد: بامداد امروز بر اثر واژگونی خودروی سواری سمند در محور ملایر - همدان پنج عضو یک خانواده که زائر اربعین حسینی بودند مجروح شدند که 2 تن از آنها به علت شدت جراحات وارده به مرکز درمانی ملایر منتقل شدند.

بر اساس گزارش ها، افزون بر سه میلیون دستگاه خودرو از آغاز طرح اربعین حسینی تاکنون از جاده های استان همدان تردد کرده اند.