کشف زمین‌خواری ۷۵ میلیاردی

فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۷۵ میلیارد ریالی زمین‌خواری و آزادسازی ۱۸ هزار متر از اراضی ملی از زمین‌خواران در شهرستان چالوس خبر داد.

سرتیپ دوم پاسدار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر تصرف اراضی ملی در یکی از مناطق جنگلی و گردشگری چالوس، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده ماموران پلیس آگاهی چالوس با انجام تحقیقات پلیسی و هماهنگی‌های قضایی متهمان را که در قالب یک باند خانوادگی اقدام به تصرف زمین‌های این منطقه کرده شناسایی و دستگیر کردند.

میرفیضی تصریح کرد‌: در یک عملیات منسجم توسط ماموران انتظامی و پلیس آگاهی شهرستان چالوس، زمین‌های تصرف شده از مالکیت متهمان خارج و حصار کشی‌های دور آن تخریب شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس مازندران، وی ارزش این زمین‌ها را که حدود 18 هزار متر بوده است بالغ بر 75 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: متهمان پس از دستگیری و تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

میرفیضی با اشاره به اینکه تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه‌های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است، گفت: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه‌های نظارتی الزامی است.