در معرض ابتلا به هر نوع بیماری هستیم

ایلنا: کارگران خدماتی قطار شهری تهران به‌رغم راهکارهایی که برای ضدعفونی کردن قطارها درنظر گرفته شده، نگران ابتلا به بیماری کرونا هستند.

نگرانی کارگران مترو تهران از شیوع کرونا:

در معرض ابتلا به هر نوع بیماری هستیم

کارگران خدماتی قطار شهری تهران به‌رغم راهکارهایی که برای ضدعفونی کردن قطارها درنظر گرفته شده، نگران ابتلا به بیماری کرونا هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران شاغل در قطار شهری تهران در تماسی با ابراز نگرانی درخصوص شیوع ویروس کرونا گفتند: به‌رغم همه مشکلات صنفی و معیشتی، انتشار خبرهای شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، ما کارگران مترو را که در میان سیلی از جمعیت مشغول کاریم، نگران کرده است.

این کارگران اظهار داشتند: به‌رغم تلاش سازمان قطار شهری برای پیشگیری از انتشار این ویروس در میان واگن‌ها و ایستگاه‌ها، این نگرانی هر روز در کارگران تقویت می‌شود که مبادا به نوعی به این بیماری مبتلا شویم.

به گفته کارگران قطار شهری، همکاران باسابقه واحد خدماتی مترو که مسئولیت نظافت واگن‌ها را در پایانه‌های مختلف برعهده دارند بیشتر از همه در معرض ابتلا به این بیماری و هر نوع بیماری دیگر هستند.

آنها با بیان اینکه کارگران خدماتی مترو تهران در پایان هر شب مسئولیت نظافت و شستشوی واگن‌ها را برعهده دارند، گفتند: با این وجود به نظر می‌رسد برای رعایت موارد پیشگیری‌کننده از بیماری با کمبودهایی مانند ماسک و دستکش مواجهیم.

این کارگران با بیان اینکه ما ناچار از حضور در محل کار هستیم، در ادامه گفتند: از مسئولان مترو انتظار داریم راهکاری را در حمایت از کارگران برای کاهش ساعت کاری یا شیفتی کردن کار پیدا کنند.

کارگران تصریح کردند: همه امکاناتی که مترو برای ایجاد آرامش میان شهروندان و اعتماد به مترو در جهت حمل و نقل عمومی با ضدعفونی اماکن، ایستگاه‌ها و واگن‌های قطار شهری انجام می‌دهد با کار شبانه‌روزی کارگران صورت می‌گیرد.

لینک کپی شد