روند کاهشی قربانیان ویروس کرونا در چین

بر اساس جدیدترین آمار 35 نفر در چین جان خود را در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند که با توجه به شمار قربانیان در روزهای گذشته روند مرگ و میر ناشی از آن کاهش داشته است.

روند کاهشی قربانیان ویروس کرونا در چین

- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، وزارت بهداشت چین بامداد یکشنبه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته، 35 تن در نتیجه ابتلا به بیماری کرونای جدید موسوم به کووید 19 جان خود را در این کشور از دست داده‌اند.

مقام‌های وزارت بهداشت چین همچنین اعلام کردند که با احتساب این 35 تن، شمار جان‌باختگان به بیماری کووید 19 به 2 هزار و 870 نفر رسیده است.

برپایه گزارش مقام‌های چین، همچنین روز شنبه ابتلای 573 نفر جدید به بیماری کرونای جدید تأیید شد و به این ترتیب شمار مبتلایان قطعی به این بیماری به 79 هزار و 824 نفر رسید.

کره جنوبی

براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در کره جنوبی، در این کشور 376 نفر دیگر  در 24 ساعت گذشته به کرونا مبتلا شده‌اند. مجموع مبتلایان به این بیماری ویروسی در این کشور به 3 هزار و 526 نفر رسید.

*اکوادور

در همین ارتباط، مقام‌های کشور اکوادور نیز از نخستین مورد ابتلا به کرونای جدید در این کشور خبر دادند.

براساس این گزارش، این فرد مبتلا یک زن 70 ساله است که 14 فوریه از اسپانیا عازم اکوادور شده بود.

در همین ارتباط "لینین مورینو" رییس جمهوری اکوادر در توئیتر در واکنش به ثبت نخستین مورد به بیماری کرونای جدید در کشورش نوشت: با تکیه بر کارشناسان و سیستم بهداشتی، می‌توان شرایط را کنترل کرد. بنابراین لازم است با حفظ آرامش و رعایت نکات بهداشتی موجب کاهش انتشار این بیماری مسری شد.

نخستین مورد از ابتلا به بیماری کرونای جدید در امریکای لاتین در برزیل و مکزیک مشاهده شد.

مقام‌های بهداشتی مکزیک در این باره اعلام کردند که سه تن که به تازگی از ایتالیا بازگشته‌اند، مبتلا به کووید 19 هستند.

*لوکزامبورگ

وزارت بهداشت لوکزامبورگ روز شنبه نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا را در این کشور تأیید کرد.

این وزارت‌خانه اعلام کرد که فرد مبتلا به کرونا مرد 40 ساله است که به تازگی به ایتالیا سفر کرده و از طریق فرودگاه شارلروی بلژیک بازگشته است.

ایتالیا در اروپا به کانون انتشار ویروس کرونا تبدیل شده بطوری که براساس گزارش مقام‌های بهداشتی این کشور شمار مبتلایان قطعی به کرونا به یکهزار نفر رسیده و تاکنون 29 نفر نیز  جان باخته‌اند.

*پاکستان

ظفر میرزا وزیر بهداشت پاکستان نیز از ابتلای 2 فرد جدید به بیماری کرونا در این کشور خبر داد.

با احتساب این افراد، شمار افراد مبتلا به این بیماری ویروسی به چهار نفر افزایش یافته است.

میرزا افزود که شرایط جسمی دو فرد یاد شده خوب گزارش شده و یکی از آنان درحال ترخیص از بیمارستان است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که رسما کووید – 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به حدود 50 کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی در این خصوص وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

ویروس کرونا در آمریکا نیز قربانی گرفت

آمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا از مرز 1100 نفر گذشت

انتهای پیام/