عباس سنتی به عنوان شهردار جدید قروه انتخاب شد

عباس سنتی به عنوان شهردار جدید قروه انتخاب شد

قروه- شورای شهر قروه با شش رأی موافق عباس سنتی را به عنوان شهردار جدید این شهر پس از جریانات پیش آمده در این مدت انتخاب کردند.

به گزارش خبرنگار مهر ، اعضای شورای شهر قروه شامگاه شنبه پس از اتفاقات رخ داده در شهرداری قروه که منجر به بازداشت های مختلفی شد، در نشستی چهار ساعته برای انتخاب شهردار جدید اقدام کردند.

در این نشست که با اعتراض «پرستو شکری» یکی از اعضای شورا همراه بود و او قبل از آغاز رأی گیری جلسه را ترک کرد، دیگر اعضای شورای شهر از بین سه گزینه برای شهرداری اقدام به انتخاب «عباس سنتی» کردند.

«عباس سنتی» متولد سال ۶۱ و دارای دو مدرک دکترای «تصمیم گیری و سیاست گذاری» و «مدیریت و منابع انسانی» است. او اهل شهر دلبران و سابقه کاندیداتوری نمایندگی مجلس، عضویت در شورای دوره چهارم دلبران و شهردار دلبران را در کارنامه کاری خود دارد و در حال حاضر هم معاون فرهنگی دادگستری کردستان است.

«سنتی» علاوه بر فعالیت های فوق استاد دانشگاه بوده و در فعالیت های فرهنگی و ادبی هم نقش داشته است. او همچنین دبیر جشنواره های فرهنگی ملی و استانی بوده و دارای چندین مقاله ملی و بین المللی است.

این شهردار منتخب شورای شهر در گفت و گو با خبرنگار مهر اصل کار خود را بر پایه «شفافیت سازی و جلت اعتماد عمومی» دانست و گفت که تلاش می شود تا کمبودهای گذشته در تمامی حوزه ها جبران شود.

گفتنی است «عباس سنتی» خود اهل رسانه بوده و فعالیت های خبری بسیاری را هم داشته است.