تمامی دستورالعمل‌های مبارزه با ویروس کرونا، در دستورکار قرار داد

رئیس اداره بهداشت، درمان و امداد نیروی زمینی ارتش گفت: در مراکزی که پذیرنده بیماران مشکوک به ویروس کروناست آمبولانس‌ها و خودرو‌ها قبل از خروج ضد عفونی کامل می‌شوند لذا جای هیچگونه نگرانی نیست.

۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱

کد خبر : ۷۲۶۵۵۹۲

گروه : سیاسی » دفاعی امنیتی

رئیس اداره بهداشت، درمان و امداد نیروی زمینی ارتش گفت: در مراکزی که پذیرنده بیماران مشکوک به ویروس کروناست آمبولانس‌ها و خودرو‌ها قبل از خروج ضد عفونی کامل می‌شوند لذا جای هیچگونه نگرانی نیست.

تمامی دستورالعمل‌های مبارزه با ویروس کرونا، در دستورکار قرار داد به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، امیر سرتیپ پزشک بهزاد موذنی، رئیس اداره بهداشت، درمان و امداد نیروی زمینی ارتش در حاشیه بازدید از مرکز آموزش ۰۱شهدای وظیفه نزاجا گفت: از زمان ورود ویروس کرونا به کشور، ارتش جمهوری اسلامی ایران بخصوص نیروی زمینی از همان لحظه اول با تشکیل قرارگاه زیستی و اجرای تمامی دستورالعمل‌های مبارزه با این ویروس، پیشگیری و درمان را در دستورکار قرار داد.

او افزود: بیمارستان خانواده نیروی زمینی ارتش، پذیرنده هموطنان عزیز که مشکوک به ویروس کرونا بود و تاکنون حدود ۲۵ بیمار در آنجا بستری شده اند که ۲۲ نفر مرخص و ۳ نفر بستری هستند و از روز چهارشنبه که بیمارستان هاجر به عنوان یکی از مراکز پذیرش بیماران مشکوک به کرونا اعلام شد تا الان حدود ۶۰۰ مراجعه کننده داشتیم که ۲۸ نفر بستری شدند و تمام اقدامات پیشگیرانه و تشخیصی درحال انجام است و مورد مثبتی در این بیماران بستری نداریم.

سرتیپ  موذنی ادامه داد: ما از روز اول شروع به تولید لباس‌های یکبار مصرف محافظتی کارکنان، ماسک، مواد شوینده و ضدعفونی کننده اماکن عمومی از قبیل آسایشگاه‌ها و پادگان‌ها کردیم. دستورالعمل‌های مراقبتی برای افرادی که وارد مکان‌های نظامی می‌شوند اجرا می‌گردد. در ورودی پادگان‌ها و خانه‌های سازمانی هر فردی که علائمش مثبت باشد از ورودش ممانعت به عمل می‌آید.

رییس اداره بهداشت نیروی زمینی ارتش گفت: توصیه من به هموطنان عزیز این است در این هفته که اوج فراگیری این بیماری است، از منازل خود خارج نشوند و در منزل اصول بهداشتی را رعایت کنند. هموطنان عزیز ترسی از این بیماری نداشته باشند و مطمئن باشند ما با تمام قوا و امکانات در خدمتشان هستیم و آمادگی احداث بیمارستان‌های صحرایی و بیمارستان‌هایی در ورودی شهر‌ها را داریم و هر وقت سلسله مراتب لازم دانستند در خدمت مردم عزیز هستیم.

وی خاطر نشان کرد: الحمدلله در هیچ پادگانی مورد مشکوکی نداشته ایم و هر شخصی که علائمی داشته مورد معاینه قرار گرفته و کلا دو بیمار نظامی بستری داشتیم که حالشان خوب است.

وی تصریح کرد: ما از آمار حضور کارکنان وظیفه و پایور در خیلی از جا‌ها کم کردیم و آسایشگاه‌های جدا برایشان در نظر گرفتیم و افرادی که کمترین علائمی داشته باشند از سایرین جدا می‌شوند و تا زمانی که سلامتشان مشخص نشود با افراد دیگر در تماس نخواهند بود.

امیر موذنی تصریح کرد: طبق دستورالعمل‌ها با مواد شوینده، به صورت دستگاه‌های مه پاش و فردی آسایشگاه‌ها و خودرو‌ها را ضد عفونی می‌کنیم. در بیمارستان هاجر و سایر مراکزی که پذیرنده بیماران کرونایی ست آمبولانس‌ها و خوردرو‌ها قبل از خروج ضد عفونی کامل می‌شوند لذا جای هیچگونه نگرانی نیست.