توصیه مهم آیت‌الله فشارکی برای حفظ جان مردم در برابر بیماری/ سه روز روزه و قرائت زیارت عاشورا

سه روز روزه همراه با خواندن زیارت عاشورا دستورالعملی است که آیت‌الله فشارکی به مردم مبتلا به طاعون آموخت و در اثر آن یک نفر شیعه هم از دنیا نرفت، درحالی‌که افراد زیادی از اهل تسنن فوت کردند.

توصیه مهم آیت‌الله فشارکی برای حفظ جان مردم در برابر بیماری/ سه روز روزه و قرائت زیارت عاشورا

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دعا، توکل به خدای متعال و توسل به ائمه اطهار علیهم‌السلام شیوه بسیار مهم و آزموده‌شده‌ای برای درمان انواع بیماری‌ها و حل مشکلات است. این نکته را می‌توان با مرور ماجراهای حقیقی و رجوع به تجربه مردم مومن درک کرد. در کتاب‌هایی که به نقل از علمای بزرگ اسلام هم نوشته شده‌اند، روایت‌ها و رویدادهای مهمی در این رابطه وجود دارد که راهکارهای خوبی برای مقابله با مشکلات و مریضی‌ها به ما می‌آموزند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم یکی از این راهکارها را مرحوم آیت‌الله‌العظمی محمدتقی بهجت رحمه‌الله علیه از مرحوم آیت‌الله فشارکی نقل کرده است که تأثیر مهمی در سلامت و حفظ جان شیعیان داشت.

طبق این ماجرا که شرح آن را رضا باقی زاده در کتاب «نکته‌های ناب» درج کرده و تائید آن را هم از دفتر آن عالم بزرگوار و ربانی گرفته است، مردم شهر سامرا در عراق به بیماری طاعون مبتلا شدند ولی این بیماری در عین اینکه گروه‌های زیادی از اهل شنت را از بین می‌برد اما عامل مرگ هیچ شیعه‌ای نشد.

بر این اساس، در جریان ابتلای اهل شهر سامرا در عراق به طاعون، آقا سید محمد فشارکی به شیعیان دستور داده بود سه روز روزه بگیرند و زیارت عاشورا بخوانند. از این رو فوج فوج از اهل تسنن می‌مردند ولی یک نفر شیعه از دنیا نمی‌رفت. لذا اهل تسنن در صحن مقابل ضریح امام هادی علیه السلام می‌آمدند و می‌گفتند: «یا علی الهادی! نُسلم علیکَ مِثلَ ما یُسلم علیکَ الشیعه» یعنی «ای امام هادی! همان گونه که شیعه به تو سلام می‌گویند، ما به تو سلام می‌گوییم.»

انتهای پیام/