فعال کردن مکانیزم ماشه بازی جدید اروپایی‌ها برای اخذ امتیاز از ایران

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: فعال کردن مکانیزم ماشه بازی جدید اروپایی‌ها برای اخذ امتیاز بیشتر از ایران است .

فعال کردن مکانیزم ماشه بازی جدید اروپایی‌ها برای اخذ امتیاز از ایران

- اخبار سیاسی -

محمد جواد جمالی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به تعویق انداختن فعال سازی مکانیزم ماشه از سوی اروپایی‌ها، گفت: اروپایی‌ها به هیچ کدام از تعهدات خود در برجام عمل نکرده‌اند بنابراین آنها با مطرح کردن چنین مسائلی فرار رو به جلو می‌کنند.

علت به تعویق افتادن مکانیزم ماشه از زبان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس

گفت‌وگو| فعال‌سازی "مکانیزم ماشه" تأثیری در اراده ایران برای پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای ندارد

واعظی: "مکانیزم ماشه" عملیاتی نخواهد شد/ سیاست دولت این است که مردم قدرت انتخاب داشته باشند

وی با بیان اینکه بین اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در عدم اجرای تعهدات برجامی هیچ تفاوتی وجود ندارد، افزود:سه کشور اروپایی با آمریکا برای فشار آوردن بر ایران با هم هماهنگ هستند تا  آمریکایی‌ها با ایران برخورد سخت و اروپایی‌ برخورد نرم داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها و آمریکا برای تحت فشار قرار دادن ایران مانند 2 لبه قیچی عمل می‌کنند، گفت: پس از موضوع هسته‌ای قطعاً اروپایی‌ها و هم آمریکا بحث موشکی و مسائل منطقه‌ای را مطرح می‌کنند تا ایران را محدود کنند.

جمالی با بیان اینکه مکانیزم ماشه زمانی فعال می‌شود که ایران به تعهداتش در برجام عمل نکرده باشد، ادامه داد:این در حالی است که به اذعان مسئولان آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران به به تمامی تعهدات خود عل کرده الذا این اقدام یک طرفه، غیر اخلاقی و غیر حقوقی است.

نماینده مردم فسا در مجلس بیان داشت: اروپایی‌ها به ضمن خود با به تعویق انداختن فعال سازی مکانیزم ماشه به دنبال این هستند که این چماق را بالای سر ایران نگه دارند و از این طریق ایران را تهت فشار قرار دهند.

جمالی با بیان اینکه فعال سازی مکانیزم ماشه و سپس به تعویق انداختن آن بازی جدید اروپای‌ها برای گرفتن امتیاز از ایران است، تصریح کرد: مسئولان دستگاه دیپلماسی قطعا با تدبیر با این موضوع برخورد می‌کنند و اجرازه سوء استفاده را به آنها نخواهند داد.

انتهای‌پیام/