دستگیری سارق خودرو‌های حسن آباد با ۴۰ فقره سرقت

سرگرد قربانزاده از دستگیری سارق حرفه‌ای با ۴۰ فقره سرقت خودرو‌ها در این منطقه خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرگرد "جواد قربانزاده" گفت: ماموران گشت کلانتری حین گشت زنی در یکی از خیابان‌های منطقه حسن آباد به دو جوان که در حال هل دادن یک دستگاه پراید بودند مشکوک شدند.

وی افزود: یکی از آن‌ها به محض دیدن پلیس پا به فرار گذاشت و تیم پلیسی قبل از فرار دومین متهم موفق به دستگیریش شدند.

رئیس کلانتری ۱۷۶ حسن آباد ادامه داد: وی که صحبت‌های ضد و نقیضی در پاسخ به سوالات ماموران داشت، ادعا کرد خودرو برای خودش است؛ اما سوئیچ و مدارک آن را داخل خانه اش جا گذاشته است.

سرگرد قربانزاده با بیان اینکه ماموران پلاک انتظامی خودرو را استعلام کردند، ولی خودرو سابقه ثبت سرقت داشت ادامه داد: ماموران در حال تحقیق بودند که مرد ۵۰ ساله‌ای سراسیمه به سمت ماموران آمد و با در دست داشتن سوئیچ و مدارک خودرو اعلام کرد که صاحب این خودرو پراید است و این مرد قصد ربودن خودرواش را داشته، متهم که دیگر راهی جز اعتراف پیش روی خود ندید به سرقت خودرو با همکاری همدستش اعتراف کرد.

وی اظهار داشت: ماموران در بازرسی بدنی از متهم که اعتیاد شدید به مواد مخدر داشت چند شاه کلید که برای باز کردن در خودرو از آن استفاده می‌کردند کشف کردند.

سرگرد قربانزاده گفت: متهم در اظهاراتش ادعا کرد، ابتدا خودرو‌هایی را که سیستم امنیتی نداشتند شناسایی و سپس با همدستی دوستش اقدام به باز کردن در خودرو‌ها کرده و برای اینکه کسی متوجه ماجرا نشود خودرو را به صورت خاموش هل داده و در فاصله دورتر از محل پارک خودرو آن را روشن می‌کردند و به سرقت می‌بردند.

کلانتر محله حسن آباد ادامه داد: با انتقال متهم به کلانتری وی به بیش از ۴۰ فقره سرقت خودرو با همکاری همدستش اعتراف و تا کنون ۳۹ تن از مال باختگان شناسایی شدند و تحقیقات برای دستگیری همدستش ادامه دارد.

لینک کوتاه