چالش جدی در برابر دولت جانسون؛ رشد فقر در انگلیس

تحقیقات جدید نشان می‌دهد فقر در انگلیس به بالاترین میزان طی ۲ دهه اخیر در این کشور رسیده است.

خبرگزاری میزان- تحقیقات جدید نشان می‌دهد فقر در انگلیس به بالاترین میزان طی ۲ دهه اخیر در این کشور رسیده است.

فقر کودکان در انگلیس به بالاترین میزان در ۲ دهه اخیر رسید به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد کودکان در انگلیس طی ۲۰ سال گذشته بالاترین میزان از فقر را در این کشور تجربه کرده اند.


بر اساس گزارش ها، ۱۴ میلیون نفر در سراسر انگلیس در فقر زندگی می‌کنند که ۴ میلیون نفر از این افراد را کودکان تشکیل می‌دهند و این آمار روند صعودی دارد.


به گزارش اسکای نیوز، از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۱۸، ۴ میلیون کودک در انگلیس در فقر زندگی می‌کردند که طی ۵ سال گذشته این آمار ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.


گزارش بنیاد ملی جوزف رونتری می‌گوید، فقر در میان خانواده‌های شاغل در انگلیس افزایش یافته و دستمزد افراد برای تامین هزینه‌های زندگی کافی نیست.


براساس این گزارش اختلافات منطقه‌ای در نرخ فقر وجود دارد که بیشترین آمار در لندن، میدلندز و ولز وجود دارد.


جدیدترین آمار‌ها در انگلیس نشان می‌دهند از هر ۵ نفر شهروند این کشور بیش از یک نفر در فقر زندگی می‌کند.

به گزارش گاردین، مطالعات و بررسی‌های جدید در انگلیس نشان می‌دهد فقر در انگلیس برای سومین سال پیاپی در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته و از هر ۵ انگلیسی بیش از یک نفر در فقر زندگی می‌کند.

براساس این تحقیقات، افزایش سطح اشتغال نیز نتوانسته به بالا رفتن سطح زندگی در این کشور منجر شود. از هر ۱۰ کودک فقیر ۷ کودک در خانواده‌هایی زندگی می‌کنند که والدین آنها شاغل هستند.

گزارش موسسه یورواستات نشان می‌هد که ۷ منطقه انگلیس در فهرست فقیر‌ترین مناطق اتحادیه اروپا قرار دارند این در حالی است که این تعداد از مناطق در سال ۲۰۰۸، ۳ منطقه بوده‎اند.

بنابر این گزارش، شمار مناطقی در انگلیس که در میان فهرست فقیرترین مناطق اتحادیه اروپا قرار دارند بیش از ۲ برابر شده است.

گاردین می‎گوید، در سال ۲۰۰۸ شمار مناطق فقیر در انگلیس سه منطقه بوده‎اند که در غرب ولز، کورنوال و جزایر سیلی قرار داشتند؛ تولید ناخالص داخلی این مناطق کمتر از میانگین اتحادیه اروپا تعریف شده اند.


نتایج این تحقیق که از سوی اندیشکده IPPR صورت گرفته نشان می‌دهد انگلیس در مقایسه با سایر کشور‌های قابل مقایسه در معیار‌هایی مانند بهداشت، شغل، درآمد و کارآمدی نابرابری مشاهده می‌شود.

لوک ریکس، کارشناس ارشد این اندیشکده گفت، " جای تعجب ندارد که مردم در سراسر انگلیس احساس کنند که بسیار ناتوان هستند. قدرت سیاسی و اقتصادی در این کشور به دست افراد انگشت شماری در لندن و جنوب شرقی پایتخت افتاده و همین موضوع بی عدالتی به تمامی نقاط کشور آسیب زده است. "


نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که بالارفتن نرخ مرگ و میر نوزادان در انگلیس با موضوع فقر در این کشور و سیستم رفاهی ناکارآمد مرتبط است.

نرخ مرگ و میر نوزادان در انگلیس برای چهار سال متوالی روندی صعودی داشته است. اما این در حالی است که نقش افزایش سطح فقر کودکان در این کشور در توضیح این روند مشخص نیست.

مرگ و میر شیرخواران در واقع یک شاخص حساس است که بر اساس آن می‌توان گفت که سلامت کلی جوامع در حال تغییر بوده است.

نتایج یک نظرسنجی در انگلیس نشان می‌دهد که وضعیت فقر در این کشور طی ۵ سال اخیر بدتر شده است.

به گزارش میرور، بر اساس نظرسنجی انجام شده ۸۷ درصد از شرکت کنندگان گرسنگی را یک معضل در انگلیس می‌دانند.

۷۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‎اند که شکاف میان افراد ثروتمند و فقیر در انگلیس بیشتر شده است.

همچنین ۷۰ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی انجام شده بر این باورند که توانایی تامین هزینه‌های زندگی در انگلیس کاهش یافته است.

میرور می‎گوید که سال گذشته ۱.۶ میلیون بسته کمک‌های غذایی به خانواده‎های فقیر در انگلیس ارائه شده است.