اسکان اضطراری ۹۵۵ نفر در برف و کولاک اردبیل

اسکان اضطراری ۹۵۵ نفر در برف و کولاک اردبیل

اردبیل - معاون امداد و نجات هلال احمر استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری اسکان اضطراری ۹۵۵ نفر که در برف و کولاک نقاط مختلف استان اردبیل گرفتار شده بودند، انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهزاد نواختی پیش از ظهر شنبه در بازدید از پایگاه‌های ثابت امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان اردبیل عنوان کرد: از ابتدای سال جاری به ویژه در نیمه دوم سال توسط عوامل پرتلاش جمعیت هلال احمر استان اردبیل اسکان اضطراری ۹۵۵ نفر که در برف و کولاک نقاط مختلف استان گرفتار شده بودند، انجام پذیرفت.

وی به امدادرسانی پنج هزار و ۴۰۰ نفر حادثه دیده در طی ماه گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در حوادث ماه اخیر ۴۶ نفر مصدوم شده بودند که قسمت عمده آنان مربوط به حوادث جاده‌ای بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل به دیگر خدمات ارائه شده توسط عوامل تلاشگر جمعیت هلال احمر استان اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به بارش سنگین برف در نواحی جنوب استان به ویژه شهرستان خلخال، در این منطقه امدادرسانی به یک هزار و ۳۹۰ نفر که در برف و کولاک شدیدی گرفتار شده بودند، انجام پذیرفت.

نواختی تصریح کرد: در بارش‌های برف اخیر شدت بارش‌ها به حدی بود که ۵۸ دستگاه خودرو در محورهای مواصلاتی شهرستان خلخال رها سازی شده بودند.

وی از اعزام ۲۴۶ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر استان اردبیل در حوادث اخیر بهمن ماه به مناطق حادثه دیده نواحی مختلف استان اردبیل نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این عملیات‌ها یک هزار و چهارده نفر روز عملیات پشتیبانی و امدادرسانی به حادثه دیدگان را عهده دار بودند.