افزایش قابل توجه پناهجویان اوکراینی در آمریکا

مهاجرین اوکراینی در ایالات متحده، بعد از پناهجویان از جمهوری کنگو و میانمار، بزرگترین گروه مهاجرین خارجی را تشکیل می‌دهند و تعداد آنها به بیش از 4450 نفر رسیده که 15 درصد کل پناهجویان در آمریکا است.

افزایش قابل توجه پناهجویان اوکراینی در آمریکا

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، پناهجویان از اوکراین پس از مهاجرین جمهوری کنگو و میانمار در رده سوم پناهندگان در ایالات متحده آمریکا قرار گرفتند.

روزنامه واشنگتن پست با اعلام این مطلب، یادآور شد که تعداد پناهجویان اوکراینی در به ایالات متحده به 4 هزار و 451 نفر رسیده است که 15 درصد از کل پناهندگان در این کشور را شامل می‌شود. این نشریه یادآور شده که در سال 2016 این رقم تنها 3 درصد بود. تا سال 2017 ، بزرگترین گروه پناهندگان در ایالات متحده، مهاجرین از جمهوری کنگو، عراق ، سوریه ، سومالی و میانمار بودند.

اتباع اوکراینی که وارد ایالات متحده می شوند، غالباً از قانون «اصلاحیه لاوتنبرگ» استفاده می کنند که مربوط به سرکوب مردمی در دوران اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

با توجه به افزایش موج مهاجرت از اوکراین، اخیراً این نظریه در این کشور مطرح شده مبنی بر اینکه خروج گسترده مردم اوکراین به خارج از کشور، به خطری بسیار "بدتر از فسادمالی" تبدیل شده است، چرا که نسل جوان تحصیل کرده و متخصصان، بیشترین میزان مهاجرین اوکراینی را تشکیل می دهد.

چرا مردم اوکراین این کشور را ترک می‌کنند؟

سفر مردم اوکراین به روسیه ادامه دارد

اکثریت مردم اوکراین دیدگاه مثبتی نسبت به روسیه دارند

در فوریه سال 2019، مشخص گردید که اوکراین از نظر میزان مهاجرت به روسیه مقام نخست را دارد - از سال 2014 الی 2017، بیش از 600 هزار نفر از مردم اوکراین به فدراسیون روسیه مهاجرت کردند. رشد مهاجرت در اوکراین با آغاز درگیری‌های نظامی در منطقه دونباس، افزایش قابل توجهی یافت و امروزه به یکی از مشکلات اجتماعی در این کشور تبدیل شده است.

انتهای پیام/