رئیس اجرایی افغانستان: تلاش‌های صلح نباید در انحصار نهاد و یا گروهی باشد

رئیس اجرایی دولت افغانستان با تاکید بر ضرورت فراگیر بودن تلاش‌های صلح گفت که این روند نباید در انحصار نهاد و یا گروه خاصی باشد.

رئیس اجرایی افغانستان: تلاش‌های صلح نباید در انحصار نهاد و یا گروهی باشد

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم ، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان به همراه اعضای رهبری تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» با «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، «راس ویلسون» کاردار سفارت آمریکا در کابل و ژنرال «اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان دیدار کرد.

دفتر ریاست اجرایی افغانستان با انتشار بیانیه‌ای گفت که در این دیدار عبدالله تاکید کرد که صلح از خواسته‌ها و نیازهای اصلی دولت و مردم این کشور است.

کشور افغانستان ,

در حالی که «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان تاکید دارد که همه فعالیت‌های صلح در محور وزارت دولت در امور صلح انجام شود، عبدالله بار دیگر تصریح کرد که صلح و تلاش‌های صلح نباید در انحصار هیچ‌ نهاد و گروهی باشد.

وی افزود که به قضیه‌ صلح باید بطور فراگیر و همه جانبه برخورد گردد و تمام جریان‌های سیاسی، شخصیت‌های ملی، زنان و نهادهای جامعه مدنی کشور در مذاکرات صلح حضور داشته باشند و نظریات و دیدگاه‌های آن‌ها در این زمینه در نظر گرفته شود.

کشور افغانستان ,

خلیلزاد نیز تاکید کرد که هیئت مذاکره کننده‌ افغانستان در مذاکرات صلح با طالبان باید فراگیر باشد و از همه جهت‌ها در افغانستان نمایندگی کند.

نماینده ویژه آمریکا پیش از این نیز در دیدار با غنی گفته بود که پس از گفت‌وگوهای اخیرش با طالبان منتظر پاسخ این گروه برای آتش‌بس و یا کاهش قابل ملاحظه و پایدار خشونت است و تاکید کرد که این پاسخ باید مورد قبول مردم افغانستان و نیز دولت آمریکا باشد.

خلیلزاد: مذاکرات قطر پیشرفتی نداشت/ منتظر پاسخ طالبان درباره آتش‌بس هستیم

مذاکرات آمریکا و طالبان در بن‌بست اختلاف؛ «خلیلزاد» به کابل بازگشت

خلیلزاد همچنین گفته بود که در گفت‌وگو با طالبان پیشرفت قابل ملاحظه‌ای صورت نگرفته و دو طرف هنوز به نتیجه نرسیده‌اند.

انتهای پیام/.