تحولات سوریه؛ پیشروی در حومه حلب و ادلب ادامه دارد

ارتش سوریه در روز‌های اخیر با حرکت در مسیر پیروزی، موفق شده شهر‌ها و روستا‌های زیادی را در ادلب و حلب از کنترل تروریست‌ها خارج کرده و ضربات مهلکی به آنان وارد کند.

خبرگزاری میزان- ارتش سوریه در روز‌های اخیر با حرکت در مسیر پیروزی، موفق شده شهر‌ها و روستا‌های زیادی را در ادلب و حلب از کنترل تروریست‌ها خارج کرده و ضربات مهلکی به آنان وارد کند.

تحولات سوریه؛ پاکسازی حومه حلب در روز‌های پیش رو کامل می‌شود/کارشکنی ارتش ترکیه ادامه دارد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ تحولات سوریه در روز‌ها و هفته‌های اخیر به درگیری‌های ارتش سوریه و تروریست‌ها در عرصه میدانی در استان‌های « ادلب »، «حلب» و «حماه» و کارشکنی‌های ترکیه در مسیر آزادسازی مناطق مختلف سوریه از وجود تروریست‌ها گره خورده است.


مهم‌ترین تحولات سوریه در ساعات گذشته عبارتند از:


ارتش سوریه موفق شد عملیات موفقیت آمیزی را علیه مناطق تحت اشغال ترکیه در شمال حلب انجام داده است.

براساس گزارش ها، ارتش ترکیه بر اثر عملیات ارتش سوریه شماری از سربازان و نیز ادوات نظامی خود را از دست داد.

پاتک گروه‌های تروریستی تحت حمایت ترکیه به ارتش سوریه در پی موفقیت نظامیان سوری، نتیجه‌ای در بر نداشت و سبب تلفات جانی و مالی تروریست‌ها شد.


ارتش سوریه در حال حاضر خود را برای انجام عملیات گسترده آزادسازی و پاکسازی شمال غرب حلب آماده می‌کند.


از سوی دیگر خبر‌ها از آزادسازی دو شهر «القراصی» و «القلعجلیه» در نزدیکی «خان طومان» در حلب حکایت دارد. هدف بعدی ارتش سوریه آزادسازی روستای «هلیسا» است.


درگیری‌ها در شهر تحت اشغال «الباب» در شرق استان حلب میان ارتش سوریه و بقایای تروریست‌ها ادامه دارد.


تروریست‌های مستقر در استان حلب در چند روز گذشته به رغم دریافت حمایت‌های مختلف از ارتش ترکیه نتوانستند در برابر ارتش سوریه مقاومت کنند و از این رو شهر‌های زیادی از کنترلشان خارج شد.


ارتش سوریه که پس از آزادسازی شهر راهبردی «معره النعمان»، به سراقب به عنوان گام بعدی در راستای آزادسازی ادلب نگاه می‌کند، پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های «هیئت تحریرالشام» موفق شد، شهرک «لوف» را آزاد کند.


«لوف» از بزرگترین شهرک‌ها در حومه جنوبی سراقب و در فاصله ۹ کیلومتری این شهر است؛ ضمن این که دو منطقه در جنوب شرق نیز از کنترل تروریست‌ها خارج شد.


مقابله تروریست‌ها با ارتش سوریه سبب وارد آمدن خسارات و تلفاتی جدی به آن‌ها شده است. براساس آمار‌ها تنها در ۶ روز گذشته ۲۲۰ تروریست کشته شدند.


براساس ویدئو‌های منتشر شده از میدان نبرد در استان ادلب، سربازان ارتش ترکیه پس از ورود به این استان در پایگاه متعلق به گروه‌های تروریستی در سراقب مستقر شدند. این پایگاه که در محل تقاطع بزرگراه‌های «ام ۴» و «ام ۵» قرار دارد، از سوی ارتش ترکیه به عنوان مانعی در مسیر عملیات بزرگ زمینی ارتش سوریه در آزادسازی ادلب نگریسته می‌شود.


این چندمین پایگاه ترکیه در شهر سراقب است. ترکیه در حالی اقدام به تاسیس این پایگاه‌ها می‌کند که سومین پایگاه دیدبانی اش در حومه جنوبی ادلب در محاصره ارتش سوریه قرار گرفته است. پایگاه مذکور در ۷ کیلومتری شهر تازه آزاد شده معره النعمان قرار دارد. ارتش سوریه پیشتر ۲ پایگاه ارتش ترکیه را در «موراک» در شمال استان «حماه» و «الصرمان» در جنوب شرق ادلب به محاصره درآورده بود.


منطقه مذکور تحت کنترل گروه تروریستی «هیئت تحریرالشام» است.