دلایل عجیب میزبان برای عدم صدور روادید ایرانی‌ها/ استرالیا به ملی‌پوشان ژیمناستیک ویزا نداد

با اعلام رئیس فدراسیون ژیمناستیک سفارت استرالیا از صدور روادید برای ملی‌پوشان ایرانی خودداری می‌کند.

به گزارش "ورزش‌سه"، در حالی که ملی‌پوشان ژیمناستیک ایران قرار بود برای حضور در رقابت‌های گزینشی المپیک راهی استرالیا شوند، فدراسیون ایران از عدم همکاری سفارت استرالیا خبر داده است.


زهرا اینچه‌‌درگاهی، رییس فدراسیون ژیمناستیک درباره کارشکنی استرالیا در صدور روادید ملی‌پوشان ژیمناستیک به ایرنا گفت: کارشکنی در مسیر اعزام ورزشکاران به مسابقات گزینشی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو که در استرالیا برگزار می‌شود با دوره‌های دیگر متفاوت است. در این دوره نام سه ورزشکار برای جام جهانی ژیمناستیک که در شهر ملبورن استرالیا برگزار می‌شود را اعلام کردیم. این ورزشکاران از سوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا دعوت‌نامه دارند اما سفارت این کشور به دلایل واهی از صدور روادید خودداری می‌کند. در ایمیلی که از سوی این کشور برای فدراسیون ارسال شده مواردی ذکر شده که دور از ذهن و تصور ورزشکاران ایرانی است. در این ایمیل به شرایط اقتصادی ایران اشاره شده و احتمال پناهندگی ورزشکاران ما را داده‌اند.


او با اشاره به اینکه روح المپیک مبتنی بر صلح و دوستی است، عنوان کرد: دلایلی که دولت استرالیا به خاطر آن ورزشکاران ایرانی را از گزینشی المپیک محروم کرده، واقعیت ندارد بلکه یک سیاسی کار محض است. سیاسی کاری که با روح المپیک و مسابقات ورزشی در تناقض است. در این زمینه از نهادهای ورزشی ایران مانند کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان درخواست کمک کردیم تا با یک اقدام عاجل و استفاده از دیپلماسی ورزشی این مشکل را حل کنند.


طبق برنامه قبلی قرار است «سعیدرضا کیخا»، «عبدالله جامعی» و «مهدی احمد کهنی» برای شرکت در جام جهانی ملبورن که یکی از مسابقات کسب سهمیه المپیک است ۲۳ بهمن‌ ماه عازم کشور استرالیا شوند، اما تا این لحظه این کشور برای آنان روادید صادر نکرده است.


ملی پوشان ژیمناستیک ایران به دنبال اولین حضور در المپیک هستند و باید دید چقدر در این راه موفق خواهند بود.

از سراسر وب