افزایش وابستگی نیروهای افغانستان به نیروهای آمریکایی

اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان گزارش داد که در سال گذشته میلادی وابستگی نیروهای افغان برای انجام عملیات‌های نظامی به نیروهای آمریکایی افزایش یافته بود.

خبرگزاری میزان- اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان گزارش داد که در سال گذشته میلادی وابستگی نیروهای افغان برای انجام عملیات‌های نظامی به نیروهای آمریکایی افزایش یافته بود.

به گزارش خبرگزاری میزان ، شمار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با افزایش نسبی به 273 هزار نیروی پلیس و ارتش رسیده است اما حملات طالبان افزایش یافته و عملیات نیروهای افغان نیز کاهش یافته است.

براساس گزارش تازه اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار»، عملیات زمینی نیروهای افغان در 3 ماه پایانی سال 2019 از هر زمان دیگری در طی این سال کمتر بود و تنها 31 درصد از مجموع 534 عملیات نیروهای افغان بدون کمک نیروهای آمریکایی صورت گرفت.

این در حالی است که در سال 2018 میلادی نیروهای افغان 55 درصد از عملیات‌های خود را بدون حمایت نیروهای آمریکایی انجام داده بودند.

گروه طالبان اما در سال گذشته میلادی 29 هزار و 83 حمله انجام داد و در نتیجه این حملات 23 نظامی آمریکایی کشته و 192 نظامی دیگر نیز زخمی شدند. این بالاترین شمار تلفات نیروهای آمریکایی از سال 2015 و پایان عملیات نظامی آمریکا علیه طالبان است.

سیگار افزایش حملات طالبان را از این نظر قابل توجه می‌داند که در ابتدای سال گذشته میلادی به‌نظر می‌رسید حملات این گروه در جریان مذاکرات صلح با آمریکا کاهش یافته باشد.

این در حالی است که گزارش‌هایی از کاهش و یا خروج احتمالی نظامیان آمریکایی از افغانستان وجود دارد و رئیس جمهور افغانستان نیز در دیدار با فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا گفته بود که نیروهای افغان توانایی دفاع از این کشور را دارند.

تسنیم