ادامه تظاهرات علیه طرح معامله قرن؛ رئیس سیا مخفیانه به رام الله سفر کرد

تظاهرات علیه طرح به اصطلاح صلح موسوم به معامله قرن که بلافاصله پس از رونمایی آن آغاز شده، همچنان ادامه داارد.

نمایش بیشتر

خبرگزاری میزان- تظاهرات علیه طرح به اصطلاح صلح موسوم به معامله قرن که بلافاصله پس از رونمایی آن آغاز شده، همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه بین الملل  خبرگزاری میزان ؛ شمار زیادی از مردم انگلیس با تجمع در برابر سفارت آمریکا در لندن، علیه طرح باصطلاح صلح ترامپ موسوم به «معامله قرن» تظاهرات برپا کردند.

رونمایی کاخ سفید از طرح به اصطلاح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن ، اعتراضات گسترده‌ای را در سطح منطقه و جهان در پی داشته است.

تعداد زیادی از مردم انگلیس نیز با تجمع در برابر سفارت آمریکا در لندن، سیاست‌های ترامپ در قبال فلسطین و به خصوص طرح موسوم به معامله قرن را مورد انتقاد قرار دادند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات، شعار‌هایی علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی سر داده و تصاویر ترامپ و نتانیاهو را به آتش کشیدند.

بیشتر بخوانید:

ابومازن: طرح صلح آمریکا را قبول نمی‌کنیم

تظاهرات به مرکز اراضی اشغالی رسید

ساکنان نوار غزه نیز به تظاهرات علیه طرح معامله قرن ادامه داده و شامگاه شنبه نیز این تظاهرات دنبال شد.

تظاهرات دیگری نیز در تونس علیه طرح معامله قرن برگزار شده و شرکت کنندگان در این تظاهرات که برخی از آنها، کارکنان پارلمان تونس بودند با سر دادن شعار‌هایی در حمایت از فلسطین و مسجدالاقصی، مخالفت خود را با معامله قرن اعلام کردند.

رونمایی از معامله قرن در دیدار «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، از همان ابتدای امر با واکنش‌های گسترده منطقه‌ای و بین المللی مواجه شد؛ این اعتراض‌ها و واکنش‌ها چه به صورت موضع گیری رسمی کشور‌ها و سازمان‌های مختلف و چه به صورت اعتراض‌های مردمی همچنان ادامه دارد.

در همین حال رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که «جینا هاسپل»، رئیس سیا، یک روز پس از رونمایی ترامپ از طرح به اصطلاح صلح موسوم به معامله قرن، به «رام الله» سفر کرده است.

در جریان این سفر که روز پنجشنبه، ۱۰ بهمن، انجام شده، «جینا هاسپل» با «ماجد فرج»، رئیس اطلاعات و «حسین الشیخ»، وزیر امور داخلی تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرده است.

بر اساس این گزارش، محوریت این دیدار، بحث درباره آینده روابط امنیتی تشکیلات خودگردان و آمریکا بوده است.

با این وجود روز شنبه، ۱۲ بهمن، «محمود عباس» اعلام کرد که تشکیلات خودگردان تمامی روابط امنیتی خود را با رژیم صهیونیستی و آمریکا قطع خواهد کرد.