یلدا موفق به دریافت جایزه از جشنواره ساندنس شد

فیلم سینمایی یلدا به کارگردانی مسعود بخشی موفق به کسب جایزه از جشنواره فیلم ساندنس شد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

کد خبر : ۷۲۳۱۰۶۵

گروه : فرهنگی هنری » سینما و تئاتر

فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی موفق به کسب جایزه از جشنواره فیلم ساندنس شد.

«یلدا» از جشنواره ساندنس جایزه برد به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره فیلم ساندنس که یکی از بزرگترین جشنواره فیلم‌های مستقل در آمریکا محسوب می‌شود فهرست برگزیدگان خود را در چند بخش اعلام کرد. جوایز «توسر رابردت رد فورد» در سال ۱۹۷۸ به منظور توجه به فیلم‌های مستقل تاسیس شد. جوایز بخش هیئت داوران فیلم‌های کوتاه پیش از این در تاریخ ۲۸ ژانویه اهدا شده بود.

فیلم سینمایی «یلدا» ساخته مسعود بخشی و تهیه کنندگی علی مصفا در بخش رقابتی درام سینمای جهان حضور داشت که توانست جایزه بزرگ هیئت داوران را کسب کند.

این فیلم سال گذشته در جشنواره فیلم فجر شرکت کرده بود و در اولین حضور بین المللی اش موفق ظاهر شده است. در خلاصه داستان فیلم «یلدا» که با عنوان «یلدا، شبی برای بخشش» معرفی شده است این گونه آمده که مریم کمیجانی، زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده است؛ او در شب یلدا به استودیوی یک برنامه زنده تلویزیونی آورده شده تا توسط تنها فرزند مقتول یعنی مونا ضیاء بخشیده شود، اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه این برنامه هر دو زن جوان را در چالشی جدی برای تصمیم‌گیری قرار می‌دهد.

صدف طاهری، بهناز جعفری، فرشته صدرعرفایی، بابک کریمی، آرمان درویش، بهرام افشار و فرشته حسینی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند. گفتنی است «یلدا» در جشنواره جهانی فیلم برلین هم پذیرفته شده و برای نخستین بار در اروپا اکران خواهد شد.

در بخش‌های رقابتی آمریکا نیز فیلم سینمایی «میناری» جایزه بزرگ هیئت داوران و همچنین جایزه مخاطبان را دریافت کرد. جایزه فیلمنامه والدو سالت هم به فیلم سینمایی «۹ روز» رسید.