لهستان اتباعش را از چین خارج کرد

در پی افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا، لهستان اعلام کرد اتباع خود را از شهر ووهان چین خارج کرده است.

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

کد خبر : ۷۲۳۱۱۱۰

گروه : بین‌الملل » بین‌الملل

در پی افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا، لهستان اعلام کرد اتباع خود را از شهر ووهان چین خارج کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نخست وزیر لهستان روز شنبه اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی شهروندان خود را از شهر ووهان و استان هوبی خارج کرده است.

نخست وزیر لهستان در صفحه فیس بوک خود نوشت: با توجه به وضعیت اپیدمی در استان هوبی چین، تصیم گرفته شد شهروندان لهستان (از این کشور) خارج شوند. برای همکاری با شرکای اروپایی‌مان، لهستانی‌ها اکنون در حال عزیمت به فرانسه هستند و از آنجا با هواپیما‌های ویژه نظامی لهستان به وروتسواو منتقل می‌شوند.

این مقام دولت لهستان تاکید کرد هیچکدام از افراد تخلیه شده از ووهان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نبوده اند با این حال به محض ورود به کشور تحت آزمایش قرار می‌گیرند.

در پی شیوع ویروس مهلک کرونا بسیاری از کشور‌ها از اواخر ژانویه تخلیه اتباع خود از استان هوبی را آغاز کردند. بسیاری از این افراد در حال حاضر در کشور‌های خود در قرنطینه به سر می‌برند و تحت آزمایش‌های مربوط به تشخیص کرونا هستند.

مقامات رسمی اداره بهداشت چین از افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور خبر دادند. بر این اساس، پکن در جدیدترین آمار اعلام کرد روز شنبه ۴۵ نفر در استان هوبی چین جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند.

به این ترتیب شمار تلفات این ویروس در چین به ۳۰۴ نفر افزایش یافت. در این مدت بیش از ۱۴ هزار نفر تنها در چین به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. همچنین ۲۶ کشور جهان تاکنون از کشف مواردی از ویروس کرونا در میان شهروندان خود خبر داده اند.

ویروس کرونا که چندی پیش ناشناخته بود نخستین بار در اواخر ماه دسامبر (اوایل دی) سال گذشته میلادی در شهر ووهان مشاهده شد، اما به سرعت به شهر‌های دیگر چین نیز گسترش یافت.