شمار مبتلایان کرونا در سطح جهان به بیش از ۱۴ هزار نفر رسید؛ ثبت نخستین مرگ در فیلیپین

ویروس کرونا که از شهر ووهان چین آغاز شده است تاکنون جان بیش از ۳۰۰ نفر را در این کشور گرفته و شمار مبتلایان به آن در سراسر جهان به ۱۴ هزار و ۵۵۱ مورد رسیده است.

خبرگزاری میزان- ویروس کرونا که از شهر ووهان چین آغاز شده است تاکنون جان بیش از ۳۰۰ نفر را در این کشور گرفته و شمار مبتلایان به آن در سراسر جهان به ۱۴ هزار و ۵۵۱ مورد رسیده است.

شمار مبتلایان کرونا از ۱۴ هزار نفر گذشت/شیوع آنفولانزای مرغی در چین به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ویروس کرونا که شیوع آن از شهر  «ووهان» چین آغاز شده تا کنون ۳۰۴ نفر از شهروندان این کشور را به کام مرگ کشانده است.

به گزارش رویترز، شمار مبتلایان به این ویروس در سطح جهان به ۱۴ هزار و ۵۵۱ نفر در جهان رسیده که ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر از آنها تنها در داخل چین به ثبت رسیدند.


در همین حال سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که اولین مورد مرگ بر اثر ویروس کرونا در فیلیپین تایید شده است.

این نخستین فردی است که در خارج از چین به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده است.


این در حالی است که ۳ شرکت‌ هواپیمایی فیلیپین همانند بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی دیگر در سراسر جهان پرواز‌ها به چین را لغو کردند.


از سوی دیگر مقام‎های بهداشتی آمریکا از هشتمین فرد مبتلا به این ویروس خبر می‎دهند؛ این مورد در ماساچوست ثبت شده است.


مقام‎های دولتی چین ۴۵ مورد ابتلا جدید به ویروس کرونا را تایید کردند. علاوه بر آن، ۱۵ مورد جدید فرد مبتلا به ویروس کرونا در پکن تایید شد که در میان این افراد یک نوزاد ۱۰ ماهه بوده است.


در حالی ویروس کرونا در حال شیوع در چین و بسیاری از کشور‌های دیگر در سراسر جهان است که مقامات چینی از شیوع آنفولانزا جدید پرندگان خبر می‎دهند.


به گزارش اسپوتنیک، مقام‎های محلی یک نوع جدید از ویروس H۵N۱ که معمولا آنفلوانزا شناخته می‌شود را تشخیص دادند.