"انتخابات افغانستان" و ۳۰۰ هزار رای جنجالی

معاون سخنگوی کمیسون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان اعلام کرد که تا آخر هفته جاری سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری این کشور با مشخص شدن وضعیت 300 هزار رای مورد اختلاف، تعیین خواهد شد.

خبرگزاری میزان- معاون سخنگوی کمیسون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان اعلام کرد که تا آخر هفته جاری سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری این کشور با مشخص شدن وضعیت 300 هزار رای مورد اختلاف، تعیین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری میزان ، محمدرضافیاض در نشستی مطبوعاتی به رسانه‌ها گفت که دسته بندی شکایات در ۲۱ استان پایان یافته و کار دسته بندی استان های دیگر نیز تا دو روز دیگر پایان خواهد یافت و با اعلام تصمیم کمیسیون شکایات سرنوشت نتیجه انتخابات روشن خواهد شد.

روند رسیدگی به شش هزار شکایت برای تجدید نظر هفت روزپیش در کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی افغانستان آغاز شد و این کمیسیون ۱۵ روز کاری فرصت دارند تا تصمیم نهایی خود را در این رابطه اعلام کنند.

«زرمینه کارگر» یکی دیگر از معاونان سخنگوی کیمسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان ابراز امیدواری کرد که در هشت روز باقی مانده بتوانند کار رسیدگی به شکایات را نهایی کنند.

وی گفت که از ۶ هزار شکایت برای تجدید نظر ۹۹۲ شکایت آن از استان های کاپیسا، لوگر، لغمان، پنجشیر، بامیان، غزنی، کنر، نورستان، بدخشان، بلخ، سرپل، غور، دایکندی، ارزگان، زابل، فاریاب، فراه و ننگرهار دسته بندی شده و در مرحله بررسی قرار گرفته است.

خانم کارگر گفت: از ۹۹۲ شکایت ۹۱۲ مورد آن تخلف انتخاباتی و ۶۶ مورد دیگر آن جرایم انتخاباتی شمرده شده است.

چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم مهرماه امسال برگزار شد و به دلیل چالش های تقلب و دستگاه های بیومتریک هنوز هم نهایی نشده و سرنوشت این کشور در انتظار تصمیم کمیسیون رسیدگی به شکایات است.

ایرنا