مقابله با داعش در 40 کیلومتری ایران به روایت فرمانده نزاجا/ تشکیل قرارگاه در کردستان عراق

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ما در زمان مقابله با داعش نیز به کردستان عراق رفتیم و قرارگاهی تشکیل دادیم تا 40 کیلومتر قبل از ورود داعش به ایران با آن‌ها مقابله کنیم.

مقابله با داعش در 40 کیلومتری ایران به روایت فرمانده نزاجا/ تشکیل قرارگاه در کردستان عراق

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از  روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از مرکز آموزش 01 در جمع سربازان آموزشی این مرکز گفت: نیروی زمینی ما پنجمین قدرت زمینی دنیاست و شما جوانان و همه ما باید به این افتخار کنیم.

وی در حاشیه بازدید از مرکز آموزش 01 در جمع سربازان آموزشی این مرکز با بیان فرازهایی از سوره مبارکه حمد گفت: خداوند در این سوره به تمام بندگان در تمام اعصار، یادآوری می‌کند، آموزش می‌دهد و تربیت می‌کند؛ خداوند تبارک‌وتعالی در این سوره همچنین نحوه ارتباط با بزرگ‌تر را آموزش می‌دهد.

امیر  حیدری در ادامه سخنان خود با تبیین آیه «اهدنا الصراط...» و تفاوت بین واژه صراط و طریق در ادبیات عرب، تأکید کرد: به بیان واقعی صراط مستقیم خود خداوند است و امروز ولی‌فقیه صراط مستقیم است چراکه ولی‌فقیه جانشین پیامبر (ص) است و پیامبر (ص) جانشین خداوند است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش هدف از تحصیل در اسلام را، تعالی و رهایی از جهل دانست و یکی از افراد رشد یافته در مکتب اسلام را سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برشمرد و افزود: اسلام یک مکتب انسان‌ساز است در همین بستر است که سردار بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی رشد می‌کند که عارف و عالم به تمام معناست؛ کسی که شهادتش دل‌های همه آزادگان را متوجه مکتبش، امامش و مسیرش کرد.

وی در انتهای سخنان خود با تأکید بر اهمیت نیروی زمینی در تمامی نبردها به‌ویژه جنگ تحمیلی و نیز نقش و نحوه مقابله این نیرو با داعش به‌صورت برون‌مرزی، اظهار داشت: سرنوشت جنگ مثل امضای پایان یک نامه است؛ هیچ نیرویی نمی‌تواند جنگ را تمام کند و سرنوشت جنگ در زمین رقم می‌خورد و امضای پایانی آن با ید باکفایت نیروی زمینی است. گواه من 46000 شهید در جنگ است؛ ارتش ما در دفاع مقدس مجموعاً 48000 شهید داده است که 2000 شهید آن از نیروی هوایی و دریایی بوده است و مابقی از نیروی زمینی بوده است.

فرمانده نزاجا خاطرنشان کرد: ما در زمان مقابله با داعش نیز به کردستان عراق رفتیم و قرارگاهی تشکیل دادیم تا 40 کیلومتر قبل از ورود داعش به ایران با آن‌ها مقابله کنیم. قدرت آتش توپخانه نیروی زمینی قوت قلب رزمنده‌ها بود؛ و هنوز هم توپخانه‌های ما در حال نبرد هستند.

انتهای پیام/