کلاهبردار طلافروشی ها دستگیر شد/ اجاره فرزند برای سرقت

سرهنگ دستخال از دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد که برای سرقت از طلافروشی‌ها دختر و پسر نوجوانی را در نقش فرزند اجاره کرده بودند.

خبرگزاری میزان- سرهنگ دستخال از دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد که برای سرقت از طلافروشی‌ها دختر و پسر نوجوانی را در نقش فرزند اجاره کرده بودند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: هفدهم دی ماه خانمی به کلانتری ۱۲۳ "نیاوران" مراجعه و شکایتی را مبنی بر کلاهبرداری طرح و پس از ثبت شکایت اولیه پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در گام نخست شاکی اظهار داشت، بیست و ششم آبان ماه در محل کارم واقع در مغازه جواهر فروشی مشغول کار بودم که مردی به همراه خانمی که همسرش معرفی کرد و دختر و پسر نوجوانی نیز همراهشان بود به داخل مغازه وارد شدند.

وی تصریح کرد: شاکی ادامه داد، پس از مشاهده طلا‌ها در نهایت یک رشته زنجیر طلا توسط خانم به مبلغ ۸۵ میلیون ریال انتخاب و فاکتور خرید به درخواست این مرد صادر شد. هنگام پرداخت مبلغ با کارت عابر بانک با استفاده از دستگاه پوز مغازه، ۲ بار تراکنش نامعتبر انجام شد.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: به درخواست خودشان شماره کارت مالک مغازه را برای واریز کارت به کارت معرفی کردم. ولی از آنجا که مبلغ خرید بیش از سقف انتقالی بود، شماره کارت بانک ملی ام را نیز اعلام کردم. بعد از چند دقیقه پیامکی حاوی پیام تراکنش موفق با مبلغ یاد شده به اسم و شماره پیگیری ام به من نشان داد و سپس به صورت اینترنتی حسابم را چک کردم ولی مبلغی واریز نشده بود. اعلام عدم واریزی کردم، ولی اظهار داشتند مدتی طول می‌کشد و برای جلب اعتمادم ۲ شماره تماس به من ارائه دادند و اعلام کردند اگر مشکلی پیش آمد تماس بگیرم.

سرهنگ دستخال گفت: در بررسی‌های میدانی، تصاویر زوج کلاهبردار و پسر و دختر نوجوان به دست آمد و با تطبیق چهره مرد کلاهبردار با مجرمان حرفه‌ای مشخص شد که هویت واقعی این مرد ۳۹ ساله سابقه دار با ۱۱ فقره کلاهبرداری است.

وی ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که وی در یک شرکت باربری مشغول به کار است که با به دست آوردن نشانی محل کار وی، متهم در دوم بهمن ماه با دستور قضائی بازداشت شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت افزود: پس از انتقال متهم به پایگاه یکم وی به جرم ارتکابی و اجاره کردن دختر و پسر نوجوان اعتراف کرد، ولی از معرفی خانمی که همدست وی بود، امتناع ورزید.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه فاکتور به نام متهم صادر شده بود، مخفیگاه وی در محدوده نیاوران شناسایی و دومین متهم پرونده با دستور قضائی در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم رشته زنجیر شاکی کشف و سپس با دستور قضائی تحویل شاکی شد، ابراز داشت: هر ۲ متهم با دستور بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه یک تهران روانه زندان شدند.