تبیین و اعلام برنامه‌های فجر چهل و یکم

رئیس کارگروه دانش آموزی و فرهنگیان دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: ایام‌الله دهه مبارکه فجر فرصت انسجام و وحدت و تذکر و یادآوری نسبت به وظایف سنگینی که بر عهده داریم و بصیرت و آگاهی دانش آموزان با شعار‌های اصیل انقلاب مثل مبارزه با استکبار، توسعه مفاهیم دینی، ایجاد امید و نشاط بین دانش آموزان است.

خبرگزاری میزان- رئیس کارگروه دانش آموزی و فرهنگیان دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: ایام‌الله دهه مبارکه فجر فرصت انسجام و وحدت و تذکر و یادآوری نسبت به وظایف سنگینی که بر عهده داریم و بصیرت و آگاهی دانش آموزان با شعار‌های اصیل انقلاب مثل مبارزه با استکبار، توسعه مفاهیم دینی، ایجاد امید و نشاط بین دانش آموزان است.

ایام‌الله دهه مبارکه فجر فرصت انسجام و وحدت است به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نشـست خـبــری تبیـیــن و اعلام برنامه‌های « فجر چهل و یکم » امروز با حضور علیرضا کاظمی رئیـس کـارگروه دانش آموزی و فرهنگیان دهه فجر انقلاب اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و در دفتر این شورا برگزار شد.
کاظمی در ابتدا ضمن سلام و درود به اروح طیبه شهدا، امام خمینی(ره) سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: دهه فجر امسال در شرایطی پیش رو داریم که یوم الله بزرگی مثل شهادت سردار سلیمانی به دست شقی‌ترین انسان‌های عالم، حماسه بی نظیر مردم در تشیع شهدای مقاومت و درهم کوبیدن عین الاسد توسط سپاه پاسداران را پشت سر گذاشته ایم و این ایام الله در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین تلاقی چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی حساسیت ایام الله دهه مبارک فجر امسال را دو چندان خواهد کرد.

رئیـس کـارگروه دانش آموزی و فرهنگیان دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: ایام الله دهه مبارکه فجر فرصت انسجام و وحدت و تذکر و یادآوری نسبت به وظایف سنگینی که بر عهده داریم و بصیرت و آگاهی دانش آموزان با شعار‌های اصیل انقلاب مثل مبارزه با استکبار، توسعه مفاهیم دینی، ایجاد امید و نشاط بین دانش آموزان است.

کاظمی گفت: در این باره رویکرد‌هایی در برنامه‌ها به سطح استان‌ها از جمله تلاش بای اعتلای انقلابی اسلامی، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت، تقویت وفاق ملی، تشریح نقش و جایگاه فرهنگیان و دانش آموزان در پیروزی انقلاب لسلامی، تکریم شخصیت امام ره و شهدا و ایثارگران، محرومیت زدایی و تحقق عدالت اجتماعی و ... ابلاغ شده است.

وی با اشاره به برگزاری ۴۰ هزار یادواره، ۴۰ هزار شهید و ۴۰ هزار مدرسه در سراسر کشور گفت: همچنین تبیین شهادت سردار سلیمانی نیز ابلاغ شده است.

رئیـس کـارگروه دانش آموزی و فرهنگیان دهه فجر انقلاب اسلامی ضمن بیان اینکه برنامه‌های آموزش و پرورش در سطح ملی، استانی، مدرسه‌ای تدوین شده است تصریح کرد: ده‌ها برنامه در مناطق مختلف کشور و در سطح ملی برگزار شده است. مهمترین آن تجدید میثاق با حضور دانش آموزان با آرمان‌های امام راحل در ۲۰ و ۲۲ بهمن، برگزاری مراسم گلبانگ انقلاب در ساعت ۹و نیم در مدارس سراسر کشور، طرح راه اندازی برنامه تلویزیونی مدرسه انقلاب، رونمایی از مجموعه دلنوشته دانش آموزان خطاب به حاج قاسم سلیمانی، پویش من زنده ام، من پاسدار انقلاب هستم و کتاب انقلاب، همایش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، برگزاری جشنواره حجاب و عفاف، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب آینده انقلاب اسلامی نوشته شهید مرتضی مطهری از دیگر موارد است.

کاظمی به دیگر برنامه‌های استانی اشاره کرد و گفت: افتتاحیه‌ها در حوزه‌های عمران از برنامه خوب در این ایام است و در حوزه آموزش و پرورش نیز افتتاح ۱۰۱۵، ۴۱۶۸ کلاس درس، ۹۰۳ واحد آموزشی، ۱۱ استخر و ۳۲ سالن با اعتباری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان از مهمترین تلاش‌های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس است.