بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در محکومیت "معامله قرن"

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در بیانیه‌ای از تمام همه مسلمانان و آزادگان جهان خواست تا تمامی امکانات و ظرفیت‌ها را برای خنثی سازی نقشه شوم و نکبت بار آمریکا و اسراییل در ارایه طرح "معامله قرن" تلاش کنند و آن را به شکست بکشانند.

خبرگزاری میزان- کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در بیانیه‌ای از تمام همه مسلمانان و آزادگان جهان خواست تا تمامی امکانات و ظرفیت‌ها را برای خنثی سازی نقشه شوم و نکبت بار آمریکا و اسراییل در ارایه طرح "معامله قرن" تلاش کنند و آن را به شکست بکشانند.

بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در محکومیت طرح

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،

بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به شرح زیر است:

بسم اله الرحمن الرحیم
وَ قَضَیْنا إِلی‏ بَنی‏ إِسْرائیلَ فِی الْکِتابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبیراً
و در آن کتاب به بنی اسرائیل اعلام کردیم که قطعاً دو بار در سرزمین فلسطین فساد به پا خواهید کرد و هر بار به سرکشی بزرگی دست خواهید زد.

ترامپ مزدور لابی صهیونیست و مجری طرح‌های صهیونیستی

طرح موسوم به «معامله قرن» این است که رژیم صهیونیستی "کشور ملت یهود است و فلسطین، با حاکمیت محدود، کشور ملی فلسطینیان است". دولت فلسطین، با حاکمیت محدود، در نیمی از کرانه باختری و سرتاسر نوار غزه تشکیل خواهد شد و اسرائیل، مسئول امنیت بخش بزرگی از کرانه باختری و گذرگاه‌های مرزی است. دره اردن تحت حاکمیت اسرائیل قرار گرفته و این رژیم ماموریت سیطره نظامی بر آن را به عهده خواهد داشت. تمامی محله‌های عرب نشین در قدس شرقی، به جز «المدینه القدیمه» که بخشی از قدس اسرائیل خواهد بود، به دولت فلسطین واگذار می‌شود. شهر ابودیس در شرق قدس، پایتخت پیشنهادی برای دولت فلسطین خواهد بود. فلسطین و اردن در نظارت دینی بر مساجد «المدینه القدیمه» مشارکت خواهند کرد. غزه به دولت جدید فلسطین ملحق خواهد شد مشروط بر این که حماس خلع سلاح شود. هیچ بندی مبنی بر «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت وجود ندارد ولی سازوکاری برای پرداخت غرامت و نظارت جامعه جهانی به آن‌ها تدوین خواهد شد.

طرح صلح دونالد ترامپ برای درگیری فلسطین و اسرائیل از دو سال پیش مطرح شده بود که اخیرا ابعادی از آن را بیان و خیانت‌های آشکار و خباثت‌های دولت‌های مرتجع و دست‌های بخون آلوده جنایتکاران آمریکا و اسراییل برای حمایت و حراست از غده سرطانی در قلب کشور‌های اسلامی نمایان شده است. آنان در این طرح در صدد تعیین مرز، یافتن تدابیر امنیتی برای رژیم صهیونیستی، رسیدگی به تقاضای استقرار دولت فلسطینی در مناطق اشغالی و انحصار منابع طبیعی در ید رژیم کودک کش ... هستند. تحرکات کوشنر و گرینبلات (از مقامات دولت آمریکا و طراحان اصلی طرح موسوم به معامله قرن) و اظهارات جناب ترامپ رییس جمهور استکبار و پمپوء وزیر خارجه آمریکای تروریست و همچنین سفر‌های سرّی و علنی به ریاض و قاهره و تل‌آویو به منظور کارگردانی طرح معامله ترامپ رو به افزایش است. توطئه "معامله قرن ترامپ، آگاهی ملت‌های عربی و ملت فلسطین به‌ویژه حق بازگشت را هدف قرار داده است و به همین سبب هوشیاری عمومی در خصوص محوریت داشتن مسئله فلسطین و اتخاذ یک موضع یکپارچه و مستحکم فلسطینی و تحقق آشتی جدی برای مقابله با این طرح (معامله قرن) ضرورت دارد، طرحی که هدف از آن حذف مسئله فلسطین است، بیداری و آگاهی فلسطینیان آواره خارج از فلسطین و مبارزه قانونی و بین‌المللی و انسانی نیز یکی دیگر از مسائل ضروری برای مقابله با چنین طرحی است.

ترامپ در دو سال گذشته به‌رغم مخالفت‌های جهانی، سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس اشغالی انتقال داد و یک سال بعد در اقدامی جنجالی حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی در خاک سوریه را به رسمیت شناخت؛ اقدامی که موجی از مخالفت‌ها را در جهان به راه انداخت. ترامپ برای اینکه کشور‌های عربی منطقه را با معامله قرن همراه کند، حاضر شد میلیارد‌ها دلار به برخی رژیم‌های عربی رشوه پرداخت کند. این طرح آمریکا تاکنون از سوی هیچ کشوری حمایت نشده است و حتی کشور‌های غربی مخالف چنین طرحی هستند. ترامپ سعی دارد با معامله قرن امنیت اسرائیل را بیش از پیش تضمین کند، اما با توجه به مخالفت شدید فلسطینی‌ها، اجرای این طرح، می‌تواند منطقه را وارد بحران‌های جدیدی کند. رئیس‌جمهور آمریکا تلاش می‌کند با ارائه طرح جنجالی خود به مناقشه فلسطین و اسرائیل پایان دهد، مفاد این طرح یکجانبه که تنها منافع صهیونیست‌ها را تأمین می‌کند از سوی کشور‌های غربی هم مورد استقبال قرار نگرفته است و قبلا هم گفته اند؛ «زمان آن رسیده که اروپا به اصول بنیادین خود برای صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها پایبند باشد»؛ که متاسفانه در این میان کسی از راه حل بین المللی داشتن دو دولت در این سرزمین صحبتی نکرده است.

این مقامات و سران سابق اروپایی ضمن محکوم کردن اقدام یکجانبه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در تدوین و تحمیل معامله قرن به فلسطینی‌ها، گفتند که راهکار دودولتی باید اجرا شود تا هر دو طرف بتوانند همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند. در این نامه با اشاره به اینکه دولت کنونی آمریکا از سیاست دیرین خود در قبال قدس و فلسطین فاصله گرفته است، تأکید شده که اروپا باید هر طرحی را که شامل ایجاد دولت فلسطینی مستقل، در کنار اسرائیل، به پایتختی مشترک قدس اشغالی نباشد، رد کند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین – ریاست جمهوری ضمن محکوم کردن این ظلم آشکار و اقدام یکجانبه علیه ملت مظلوم فلسطین و انتفاع مطلق رژیم کودک کش صهیونیستی توسط رئیس جمهور دیکتاتور و خون آشام آمریکا از ملت‌ها و دولت‌های منطقه و جهان خواستار حمایت همه جانبه و نمایش انزجار از اقدامات بی پایه و اساس اقدامات و نقشه‌های شوم نظام سلطه بوده و همگان را به فرمایش حکیمانه و راهگشای رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله عالی) رهنمون می‌دارد که فرمودند: مساله معامله قرن، موضوعی خیانت بار است که البته محقق نیز نخواهد شد، و مسئله‌ی فلسطین یک مسئله‌ی اساسی است و مخصوص دولت‌ها و کشور‌های اسلامی هم نیست؛ مسئله‌ی فلسطین یک مسئله‌ی انسانی است؛ وجدان‌های انسانی وادار به واکنش خواهند شد، در مقابل آنچه بر سر ملّت فلسطین آمد، صرفاً مسئله‌ی اسلامی نیست؛ البتّه برای مسلمان‌ها این کار اهمّیّت بیشتری دارد، اولویّت بیشتری دارد، و غیر از جنبه‌ی انسانی، جنبه‌های شرعی و دینی هم دارد، ولی مسئله، مسئله‌ی انسانی است و آمریکا و دنباله‌هایش حتماً در این قضیّه هم شکست خواهند خورد. فرق‌شان با گذشته‌ها این است که حالا صریحاً می‌گویند که می‌خواهیم مسئله‌ی فلسطین را کأن‌لم‌یکن و حذف کنیم از مسائل مطرح دنیا، که البتّه چنین کاری را نخواهند توانست و ناکام خواهند ماند، توصیه می‌نماییم.

ما از همه مسلمانان و آزادگان جهان بویژه سیاستمداران، صلحا و نخبگان، اندیشمندان، فلسطینیان غیور و فرزندان مقاومت و همه اقشار درخواست می‌کنیم که با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیت‌ها برای خنثی سازی این نقشه شوم و نکبت بار آمریکا و اسراییل تلاش کنند و آن را به شکست بکشانند. ما رجای واثق داریم که با همت و همراهی ملت ها‌ی آزاده و مسلمان جهان و دولت‌های منظقه به زودی شاهد نابودی کفر جهانی و رژیم جعلی صهیونیستی و اخراج مزدوران خون آشام تحت سلطه هژمونی صهیونیست از منطقه و تخلیه پایگاه‌های نظامی و جاسوسی استکبار جهانی و نابودی غده سرطانی و رهایی ملت مظلوم فلسطین و دیگر ملت‌های ستمدیده‌ی جهان از چنگال پلید رژیم منحوس صهیونیست خواهیم بود. ان شاالله

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین – نهاد ریاست جمهوری