استفاده از ظرفیت بین‌المجالس کشور‌های اسلامی برای مقابله با خیانت قرن

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با سلیم الزعنون رئیس مجلس فلسطین، طرح موسوم به معامله قرن را که دیروز توسط رئیس جمهور آمریکا ارائه شد را خیانت قرن خواند و آن را محکوم کرد.

خبرگزاری میزان- لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تلفنی با سلیم الزعنون رئیس مجلس فلسطین، طرح موسوم به معامله قرن را که دیروز توسط رئیس جمهور آمریکا ارائه شد را خیانت قرن خواند و آن را محکوم کرد.

استفاده از ظرفیت بین المجالس کشور‌های اسلامی برای مقابله با خیانت قرن

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی لاریجانی در گفت‌وگوی تلفنی با سلیم الزعنون رئیس مجلس فلسطین، طرح موسوم به معامله قرن را که دیروز توسط رئیس جمهور آمریکا ارائه شد را خیانت قرن خواند و آن را محکوم کرد.

لاریجانی با اشاره به جزییات و مفاد طرح موسوم به معامله قرن گفت: این طرح، معامله‌ای پلید برای فشار بر مردم مظلوم فلسطین بیش از هر زمان دیگر و از صدر تا ذیل آن خیانت بار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود در این مکالمه تلفنی گفت: جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن اقدام بانیان و حامیان این طرح خائنانه، اطمینان دارد که با پشتوانه مبارزاتی مردم و مقاومت ملت قهرمان فلسطین این طرح نیز همانند دیگر توطئه‌های قبلی آمریکا و رژیم صهیونیستی، به شکست می‌انجامد.

لاریجانی در پایان این گفتگوی تلفنی بر لزوم اقدام همه کشور‌های اسلامی در مخالفت با طرح خیانت قرن و حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد و افزود: از ظرفیت بین المجالس کشور‌های اسلامی PUIC در جهت پشتیبانی از حقوق حقه فلسطینیان ممانعت از اجرای طرح پلید معامله قرن استفاده خواهیم کرد.

سلیم الزعنون رئیس مجلس فلسطین نیز در این گفتگوی تلفنی با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم و آرمان فلسطین در مجامع منطقه‌ای و جهانی گفت: توطئه‌های استکباری آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیانشان نه تنها علیه سرزمین تاریخی و اصیل فلسطین بلکه در ضدیت با مصالح و منافع تمامی کشور‌های اسلامی است.

وی افزود: ما با تمام توان خود در برابر این توطئه خواهیم ایستاد و نمی‌گذاریم سرزمین‌های اشغال شده فلسطین، جولانگاه نقشه‌های خباثت بار رژیم صهیونیستی و حامی اصلی اش آمریکا شود.

رئیس مجلس فلسطین در پایان از تمامی کشور‌های عربی و اسلامی خواست تا در برابر توطئه‌های آمریکایی- صهیونیستی از جمله طرح مجرمانه و خیانت بار معامله قرن ایستادگی کنند و به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بشتابند.