معامله قرن چاهی می‌شود که آمریکا و اسرائیل در آن فرو خواهند رفت

دبیر علمی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه با بیان اینکه معامله قرن یکطرفه و به نفع رژیم صهیونیستی است گفت: ترامپ در این معامله‌ خود را از مقام رئیس جمهور به دلال و معامله‌گر رسانده است.

خبرگزاری میزان- دبیر علمی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه با بیان اینکه معامله قرن یکطرفه و به نفع رژیم صهیونیستی است گفت: ترامپ در این معامله‌ خود را از مقام رئیس جمهور به دلال و معامله‌گر رسانده است.

معامله قرن یکطرفه و به نفع رژیم صهیونیستی است/ترامپ در معامله‌ قرن خود را از مقام رئیس جمهور به دلال و معامله‌گر تنزل می‌دهد حجت الاسلام سید محمود مرتضوی هشترودی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به معامله قرن که طی روز‌های اخیر توسط رئیس جمهور آمریکا رونمایی شده است، بیان کرد: ترامپ از این به عنوان معامله‌ یاد می‌کند یعنی خود را از مقام رئیس جمهور به دلال و معامله‌گر رسانده است.

وی با بیان اینکه در حالت کلی معامله دو طرف دارد افزود: در تمام شرایع دینی، مذاهب، فرق در قرارداد‌ها یکی خریدار و دیگری فروشنده است. در حالی که این معامله یک طرفه و طرف فلسطینی غایب است. فلسطین نیاز به قیم ندارد، رئیس جمهور آمریکا با این کار ادعا می‌کند مردم فلسطین و مسلمانان آن نمی‌توانند درباره خود تصمیم گیری کنند و من به عنوان قیّم آن‌ها تصمیم می‌گیرم.

دبیر علمی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه با اشاره به خصوصیات معامله قرن گفت: در معامله قرن حداقل ۹۵ درصد منافع برای اسرائیل در نظر گرفته شده است، اسرائیل نباید از هیچ مواضعی کوتاه بیاید و کشوری که به عنوان فلسطین ترسیم شده در حد یک شهر است و هیچ مرز و ارتباطاتی ندارد و در اسرائیل محصور شده است.

بیشتر بخوانید:

حجت الاسلام مرتضوی هشترودی با تاکید بر اینکه این معامله قرن نوید بخش فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تا ۲۵ سال آینده اسرائیل وجود نخواهد داشت است، گفت: این موضوع به یاری خداوند باعث می‌شود مسلمانان با هم متحد و منسجم‌تر برای نابودی اسرائیل و استکبار جهان باشند، به طوری که طی روز‌های اخیر دیدیم کشوری مثل ترکیه که در برنامه‌های خود اکثرا معامله‌گر بود، در این مسئله وارد عمل شده و نارضایتی خود را ابراز کردند و یقینا این معامله نمی‌تواند صورت پذیرد و چاهی خواهد شد که آمریکا و اسرائیل در آن فرو خواهند رفت.