تقویت هویت ایرانی اسلامی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای تقویت هویت ایرانی اسلامی باید اقدامات بسیار مهمی در این رابطه انجام دهیم که اگر این استان به عنوان پایلوت انتخاب شود تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

استاندارسیستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای تقویت هویت ایرانی اسلامی باید اقدامات بسیار مهمی در این رابطه انجام دهیم که اگر این استان به عنوان پایلوت انتخاب شود تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

احمدعلی موهبتی روز شنبه 12 بهمن ماه در نشست شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد اظهار داشت: در این منطقه حساس که سازمان‌های اطلاعاتی زیادی در اطراف مرز کار می‌کنند و به گفته رهبر معظم انقلاب شبیخون فرهنگی می‌زنند، خسارت‌ها در این استان بیشتر است که باید بیش از پیش در ناکام ماندن دشمنان تلاش کنیم.

وی گفت: ۳۰ درصد مکشوفات موادمخدر در سیستان و بلوچستان است که این امر هوشیاری بیشتری را می‌طلبد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: سرقت و ناامن جلوه دادن استان، عدم ثبت ازدواج و طلاق، فرهنگ غلط رانندگی که از هر ۱۷ هزار کشته کشور هزار نفر مربوط به این منطقه است و ورود اتباع بیگانه موضوعات جدی دیگری هستند که خسارت‌های زیادی را به این نقطه از ایران اسلامی وارد کرده است.

وی بیان کرد: حاشیه‌نشینی نیز معضل جدی سیستان و بلوچستان است زیرا این استان در شرایط درآمدی خوبی قرار ندارد و درآمد روستاییان آن پایین تر از هزینه آنهاست.

موهبتی ادامه داد: حتما باید سند مهندسی فرهنگی کشور و استان‌ها متناسب با آسیب‌ها و ظرفیت‌های آنان تدوین شود.

وی گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت ویژه‌ای است و نباید اجازه دهیم دشمنان خللی در اتحاد و اعتماد مردم این منطقه وارد کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: باید برخی از مشکلات موجود در حوزه فرهنگی را قبل از اینکه افرادی قصد خراب کردن آن را داشته باشند درست کنیم و در این زمینه نیازمند یک الگو هستیم که همگان از آن تبعیت کنند.

وی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان دروازه ورود زائران پاکستانی، هندی و افغانستانی و همچنین مقصد راهیان نور شد که اگر بخوبی همه‌ی موارد انجام شود می‌توانیم از همین افراد به عنوان سفیرانی برای معرفی ایران و این منطقه به سایر کشورها استفاده کنیم.

موهبتی افزود: در این دولت توجه خوبی به سیستان و بلوچستان صورت گرفته اما کافی نیست و باید بیش از پیش تلاش شود.

  • خبرنگار

  • دبیر محمود محمدقاسمی