ترک آبادی: معامله قرن زایید معاهده اسلو است

سفیر کشورمان در دمشق تاکید کرد که معامله قرن رد واقع نتیجه و زاییده معاهده اسلو است.

جواد ترک آبادی

سفیر کشورمان در دمشق تاکید کرد که معامله قرن رد واقع نتیجه و زاییده معاهده اسلو است.

به گزارش ایسنا، به دعوت دفتر مقام معظم رهبری در سوریه و جمعیت دوستی ایران و فلسطین، دیروز پس از نماز جمعه در محکومیت معامله قرن و مواضع برخی نهادهای عربی و اسلامی در این باره، تظاهراتی در حرم حضرت زینب(س)برگزار شد.
جواد ترک آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در حاشیه این تجمع اعتراضی در گفت و گو با پایگاه خبری العهد گفت: معامله قرن، موش مرده زایید. این طرح یک مساله طولانی است و با معاهده اسلو آغاز شد بنابراین معامله قرن زاییده اسلو است.
وی افزود: این راه کج به جایی نخواهد رسید و همین راه است که برخی از فلسطینیان را به گمراهی کشید، البته منظور من تمام فلسطینیان نیست بلکه منظور من کسانی هستند که خواهان اجرای معامله قرن شدند.
ترک آبادی گفت: آنها سراب آوردند و می‌خواهند آن را به رویای مردم فلسطین تبدیل کنند اما ما به آن ها "نه" می گوییم زیرا ملت فلسطین ملت آگاهی است و به کسی که به آن ها خیانت کرده است اعتماد نمی کند.
سفیر کشورمان در دمشق گفت: کسانی که مساله فلسطین را فروختند امروز به حاشیه کشیده شدند و رهبری مساله فلسطین به دست ملت مخلص فلسطین خواهد افتاد کسانی که از این مساله حمایت کردند و در محور مقاومت باقی ماندند و ما همگی در این محور هستیم تا پیروز شویم.
وی تاکید کرد: مساله فلسطین یک مساله اسلامی، انسانی و برحق است و این مساله باقی خواهد ماند تا اینکه خانه ها و سرزمین فلسطین با صاحبان آن بازگردد و فلسطینی ها فریب این طرح را نخواهند خورد.
ترک آبادی در ادامه بر تداوم حمایت های ایران از مساله فلسطین تاکید کرد و به به حمایت‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از فلسطینیان اشاره کرد.

  • خبرنگار سبحان ثقفی‌نیا

  • دبیر آرش محمدیان