فروشنده خودرو خودش دزد خودرو بود

رئیس کلانتری ۱۷۴ قیام دشت از دستگیری سارق خودرویی که خودش فروشنده خودرو بود خبر داد.

سرهنگ "مصطفی اسکندری"رئیس کلانتری ۱۷۴ قیام دشت اظهار کرد: ساعت ۲۳:۵۵ دوشنبه شب چهارم بهمن امسال مردی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از سرقت خودروی پراید خاکستری رنگش اعلام شکایت کرد و تیم گشت کلانتری برای بررسی موضوع به محل وقوع سرقت در منطقه قیام دشت اعزام شدند.

وی افزود: صاحب خودرو در تحقیقات ابتدایی عنوان کرد که این خودرو را ۱۰ روز قبل خریداری کرده و وقتی داخل خانه بوده خودرویش هدف سرقت قرار گرفته است.

رئیس کلانتری ۱۷۴ قیام دشت ادامه داد: ماموران با توجه به مدل خودرو که برای سال ۹۰ و ضد سرقت بود در ابتدا از صاحب خودرو در خواست هر ۲ سوئیچ خودروی پراید کردند که مرد جوان ادعا کرد که فروشنده تنها یک سوئیچ در اختیارش قرار داده و از وجود سوئیچ دوم بی اطلاع است.

وی ادامه داد: ماموران در تحقیقات پلیسی ابتدا مشخصات و هویت فروشنده خودرو را مورد بررسی قرار دادند و اطلاع پیدا کردند که این مرد سابقه دار بوده و پیش‌تر به جرم سرقت و مواد مخدر دستگیر شده است.

سرهنگ اسکندری گفت: بدین ترتیب فروشنده خودرو به کلانتری دعوت شد و در ابتدا خود را از ماجرای سرقت خودرو بی گناه نشان می‌داد، اما وقتی در تناقض گویی‌ها و تحقیقات فنی پلیس گرفتار شد به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت خودروی فروخته شده اعتراف کرد.

رئیس کلانتری ۱۷۴ قیام دشت عنوان کرد: متهم پس از دستگیری ادعا کرد که پس از فروش خودرو با در اختیار داشتن سوئیچ دوم به سراغ خودروی فروخته شده رفته و آن را سرقت کردم و وقتی پلیس با من تماس گرفت برای اینکه خودم را بی گناه معرفی کنم خودرو را در خیابان رها کردم تا راز سرقتم پنهان بماند.

وی افزود: ماموران با محل رها کردن خودرو رفته و در بررسی پراید متوجه شدند که همه لوازم داخل خودرو سرقت شده است.

سرهنگ اسکندری در پایان گفت: متهم برای تحقیقات بیشتر و سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.