امیرعبداللهیان بر استمرار حمایت همه جانبه ایران از سوریه تاکید کرد

استقبال مجلس ازتداوم گفتگوهامیان نمایندگان پارلمان ایران و سوریه

دستیار ویژه رئیس مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیأت ها و تداوم گفتگوها میان نمایندگان پارلمان دو کشور ایران و سوریه، استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمود عدنان سفیر جمهوری سوریه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گفت وگو کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار ضمن محکوم کردن ترور سردار سپهبد سلیمانی توسط دولت عصیان گر آمریکا تصریح کرد: سردار سپهبد شهید سلیمانی در کنار دولت و ملت سوریه در عرصه مبارزه با تروریسم کارنامه درخشانی را خلق کرد که به استقلال و رهایی سوریه از چنگال تروریسم انجامید.

وی از ابراز همدردی و پیامهای تسلیت مقامات سوری و حضور انبوه مردم سوریه در گرامیداشت مقام سردار سلیمانی قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان بر استمرار حمایت همه جانبه ایران از سوریه تاکید کرد و گفت: ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می کند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیأت ها و تداوم گفتگوها میان نمایندگان پارلمان دو کشور، استقبال می‌کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار گفت: امیدواریم بحران در ادلب که در نتیجه ی حضور تروریست‌ها در این منطقه ایجاد شده است به زودی حل و فصل گردد و این استان به دامان مردم و حاکمیت مرکزی سوریه بازگردد.

سفیر سوریه در تهران نیز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی گفت: بی‌تردید نقش محور مقاومت در منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی کمرنگ نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران اثبات کرده است که به خوبی تمام بحران ها را تبدیل به فرصت می کند.

وی با تحلیل از نقش مهم و سازنده مقام معظم رهبری و درایت ایشان و مسئولان ایرانی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مقابل مشکلات ایستادگی کرده و در نهایت پیروز میادین سیاسی و بین‌المللی بوده است.

در این دیدار طرفین ضمن ارائه آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پیرامون موضوعات و مسائل مشترک در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اهمیت همکاری‌های منطقه‌ای و پارلمانی تبادل نظر کردند.