۱۲۱ پروژه خدماتی و عمران شهری در رودسر بهره برداری شد

۱۲۱ پروژه خدماتی و عمران شهری در رودسر بهره برداری شد

رودسر- همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر ۱۲۱ پروژه خدماتی، توسعه عمران شهری و کشاورزی در شهرستان رودسر بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، در نخستین روز از دهه مبارک فجر ۱۲۱ پروژه خدماتی، توسعه عمران شهری و کشاورزی با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۲۱۶ میلیون تومان در بخش مرکزی رودسر به بهره برداری رسید.

افتتاح نمادین یک پروژه از ۳۳ طرح عمرانی و خدماتی شهرداری رودسر یکی از طرح‌های افتتاحی در نخستین روز دهه فجر در رودسر بود.

شهردار رودسر در مراسم بهره برداری از این پروژه‌ها اظهار کرد: برای اجرا و بهره برداری از این پروژه‌ها بیش از ۶۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری رودسر سرمایه گذاری شده است.

رضا زنده دل افزود: این پروژه‌ها شامل زیرسازی و آسفالت کوچه‌های سطح شهر به طول ۳۹ هزار و ۸۵۱ متر طول، موزائیک خیابان انقلاب، اجرای فاز نخست گابیون بندی حاشیه رودخانه‌های شیرارود و کیارود، لوله گذاری ابتدای کوچه سرپلی زاده، احداث پارک بازی کودکان در ساحل، احداث پارک لاله است.

همچنین امروز با حضور مسئولان چهار پروژه مخابراتی شامل نصب و راه اندازی شبکه FTTH بهره برداری شد.

رئیس مخابرات رودسر با اشاره به اینکه این سرویس با ظرفیت ۲ هزار مشترک است، اظهار کرد: این شبکه در حال حاضر برای ۳۰۰ مشترک دایر شده و مابقی زیر ساخت‌ها در داخل شهر در حال اجرا و بهره برداری است.

حسین رنجی افزود: برای انجام این پروژه‌ها یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

گفتنی است بهره برداری از یک واحد بانک نشاء در گیشاکجان رودسر نیز با اعتبار ۷۰ میلیون تومان یکی دیگر از پروژه‌ها امروز بود. همچنین امروز از یک پروژه از ۴ پروژه راه روستایی و دیوار حائل بنیاد مسکن در بخش مرکزی با هزینه یک میلیارد و ۴۹۶ میلیون تومان نیز بهره برداری شد.

سرمایه گذاری ۹ میلیاردی برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی در رودسر

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رودسر در مراسم بهره برداری از یک واحد خدماتی و پذیرایی از سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد تومانی این نهاد در راستای توانمند سازی مددجویان و ساخت واحدهای مسکن مددجویی در این شهرستان خبر داد و گفت: در ایام دهه فجر با بهره برداری از طرح‌های اشتغال زایی این نهاد برای ۲۵۶ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

مجید بهمنیار با بیان اینکه سهم بخش مرکزی رودسر از طرح‌های توانمند سازی ۷۲ پروژه، بخش کلاچای ۶۸ طرح و چابکسر ۷۹ پروژه است، افزود: دهه فجر ۱۸ واحد مسکن مددجویی نیز به مددجویان با اعتبار هزینه شده ۵۰ میلیون تومان واگذار می‌شود.