تعیین وزارت‌بهداشت به‌عنوان مرجع اطلاع‌رسانی درباره کرونا/ خانواده‌های ایرانیان مقیم چین نگران نباشند

ایلنا: سخنگوی دولت اعلام کرد که وزارت‌بهداشت به‌عنوان مرجع و محور اطلاع‌رسانی درباره ویروس کرونا تعیین شده است.

سخنگوی دولت خبر داد:

تعیین وزارت‌بهداشت به‌عنوان مرجع اطلاع‌رسانی درباره کرونا/ خانواده‌های ایرانیان مقیم چین نگران نباشند

سخنگوی دولت اعلام کرد که وزارت‌بهداشت به‌عنوان مرجع و محور اطلاع‌رسانی درباره ویروس کرونا تعیین شده است.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی در  حاشیه جلسه «بررسی راهکارهای پیشگیری از ورود ویروس کرونا و مقابله با آن» ضمن ابراز تقدیر و تشکر ایران از دولت چین، گفت: دولت چین تلاش‌های زیادی در این زمینه داشته و ما در کنار مردم و دولت چین هستیم.

وی با اشاره به اهمیت این موضوع، افزود: این بیماری‌ای است که به سرعت شیوع پیدا می‌‌کند و عامل انسانی و شدت شیوع آن نیز بسیار بالاست.

ربیعی خاطرنشان کرد: علاوه بر تقدیر و تشکر  از دولت چین، وزارت بهداشت نیز آمادگی خود را اعلام کرده و کمک‌هایی که مورد نیاز و در توان ایران است حتما انجام خواهد داد.

وی بیان داشت: برخی مباحث روز یکشنبه مطرح شد و از همان زمان، فردی که با یک علامت مشاهده شده بود قرنطینه شد و به تمامی استانداری‌ها نیز ابلاغ شد.

ربیعی تصریح کرد: وزارت بهداشت با آزمایشگاه و نیروهای متخصص در تمام مرزهای ورودی که احتمال ورود و خروج از آنها وجود دارد، مستقر است و این مراقبت‌ها شدت خواهد یافت. مرزهای هوایی، زمینی و دریایی کشور کنترل خواهند شد.

وی درباره دیگر مباحث مطرح شده در جلسه امشب گفت: بسیار تاکید شد سلامت یک ایرانی، مسئولیت همه دولت است، وزیر بهداشت با حساسیت تمام نسبت به این مسئله ورود کرده و برای ما چیزی برتر از سلامت ایرانیان مهم نبوده و بنابراین تصمیمات ما مبتنی بر حفظ سلامت ایرانیان بود.

ربیعی ادامه داد: به همین خاطر، به‌طور موقت فعلا پروازهای مستقیم از ایران به چین و چین به ایران تعطیل شده‌اند تا بتوانیم تمهیدات بیشتری بیاندیشیم.

وی از خانواده‌های ایرانیان مقیم چین خواست نگران نباشند و به آنها اطمینان خاطر داد وزارت راه موظف است با یک هواپیمای کشور ثالث یا با هواپیمای تجهیز شده ایران کنار تیم درمانی وزارت‌بهداشت ایرانیانی را که مایل هستند به ایران بازگردانند.

ربیعی یادآور شد: خوشبختانه علائم ویروس کرونا همانطور که وزیر بهداشت اعلام کرده‌اند در ایران مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه در این زمینه شایعات می‌تواند به مردم آسیب برساند، از تمامی رسانه‌ها درخواست کرد کانون اخبار خود را تنها وزارت بهداشت قرار دهند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: وزیر بهداشت نیز به محض مشاهده هر نوع علائمی به سرعت همراه با تدابیر لازم اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

لینک کپی شد