ماراتن انتخاب کاندیداهای تهران آغاز شد/ تعیین لیست ائتلاف نیروهای انقلاب از برگزیدگان پارلمان مردمی

ماراتن انتخاب کاندیداهای تهران آغاز شد

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: از ساعاتی پیش مرحله رای گیری از نمایندگان مردم تهران برای انتخاب سه برابر ظرفیت کاندیداهای مورد نیاز لیست تهران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به آغاز مرحله انتخاب مردمی کاندیداهای شورای ائتلاف در تهران، گفت: از ساعاتی پیش مرحله رای گیری از نمایندگان مردم تهران برای انتخاب سه برابر ظرفیت کاندیداهای مورد نیاز لیست تهران آغاز شد.

پیرهادی ادامه داد: این رویداد در واقع یک ماراتن انتخاب مردمی است که برای اولین بار توسط شورای ائتلاف نیروهای انقلاب طراحی شده و نمایندگان مردم که ۸۰۰۰ نفر منتخب در شورای های محلی ائتلاف نیروهای انقلاب در کنار نمایندگان احزاب، اقشار، اصناف، اقوام و گروه های دیگر، به انتخاب گزینه های مورد نظر خود خواهند پرداخت.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، ۸۰۰۰ نفرمشارکت کننده در این رای گیری الکترونیکی، باید به فهرستی ۳۰ نفره از میان کاندیداهای معرفی شده به مجمع عمومی تهران، رای دهند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: پس از پایان رای گیری، بر اساس فراوانی رای افراد، لیستی  سه برای ظرفیت مورد نیاز در تهران تهیه می شود که به هیات انتخاب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ارائه و مرحله پایانی رسیدن به فهرست ۳۰ نفره تهران آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: هیات انتخاب متشکل از اعضای شورای مرکزی بدون حضور اعضای کاندیدا شده، به همراه نمایندگان احزاب، اقشار، اصناف، اقوام و شورای ائتلاف محلات تهران خواهد بود که در مجمع انتخاب شده اند که در نهایت با مشارکت مردمی لیست نهایی تهران را ارائه خواهند کرد.

پیرهادی، اظهارداشت: مشارکت کنندگان در رای گیری الکترونیکی همزمان با رای دهی به فهرستی ۳۰ نفره از میان نامزدهای معرفی شده، به یک الی سه نفر نیز به عنوان نماینده خود برای عضویت در هیات انتخاب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، رای خواهند داد.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پایان خاطرنشان کرد: زمان رای گیری که از اوایل صبح امروز ۸ بهمن ماه آغاز شده تا ساعت ۱۸ فردا ۹ بهمن ماه ادامه پیدا خواهد کرد و نمایندگان قشرهای مختلف، در این فرصت می توانند با مراجعه به سامانه، رای خود را ارائه دهند.