مجلس دهم بیش از ۱۷۵ قانون تصویب کرده است/ اعلام گزارش کمیسیون تلفیق تا هفته آینده

ایلنا: سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:تاکنون در مجلس دهم بیش از ۱۷۵ قانون تصویب کرده ایم و می توان آنها را از طریق مرکز پژوهش ها و گزارشی که از سوی مجلس…

عباسی در جمع خبرنگاران:

مجلس دهم بیش از ۱۷۵ قانون تصویب کرده است/ اعلام گزارش کمیسیون تلفیق تا هفته آینده

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:تاکنون در مجلس دهم بیش از ۱۷۵ قانون تصویب کرده ایم و می توان آنها را از طریق مرکز پژوهش ها و گزارشی که از سوی مجلس ارائه می شود، مشاهده کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسدالله عباسی در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه، ۸ بهمن) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در مورد جلسات مجلس و زمان بررسی لایحه بودجه ۹۹ در صحن علنی گفت: امروز پایان کار مجلس در ماه بهمن است و گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه تا هفته آینده اعلام می شود و نمایندگان به مدت ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادات خود را به کمیسیون اعلام کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در پنجم اسفندماه ابتدا رئیس دیوان محاسبات کشور گزارش تفریغ بودجه سال ۹۸ را اعلام خواهد کرد و سپس گزارش بودجه سال ۹۸ مجلس در صحن علنی قرائت می شود.

وی در دفاع از عملکرد مجلس دهم گفت: تاکنون در مجلس دهم بیش از ۱۷۵ قانون تصویب کرده ایم و می توان آنها را از طریق مرکز پژوهش ها و گزارشی که از سوی مجلس ارائه می شود، مشاهده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تعداد استیضاح های انجام شده در این دوره از مجلس را ۶ مورد بیان کرد و ادامه داد: ۲ مورد منجر به عدم اعتماد  و تعداد تحقیق و تفحص ها ۱۲ بوده و برخی از آنها در فرآیند رسیدگی قرار دارند، مجلس هم در بُعد قانونگذاری و نظارت توانست دراین دوره بیش از دوران گذشته در زمینه های مختلف مانند موضوع ارز ۴۲۰۰ تومانی ورود کرده و توانست آن را کنترل کند.

عباسی یادآور شد: در مورد توجه به توسعه روستاها، اعتبارات مناسبی را با اذن مقام معظم رهبری تامین کرد و در مورد توسعه روستاها پیشرفت مناسبی انجام شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس ادامه داد: مجلس دهم در مورد مالیات بر ارزش افزوده، پولشویی و مسائل و ارتباطات  بین المللی توانست قوانین خوبی را تصویب کند و امیدواریم مردم از عملکرد مجلس با توجه به ظرفیت زمان و موقعیت زمانی و ماموریت و وظایف نمایندگان رضایت داشته باشند.

لینک کپی شد