تخریب ۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شهرداری منطقه ۱۰ تبریز

تخریب ۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شهرداری منطقه ۱۰ تبریز

تبریز- شهردار منطقه ۱۰ تبریز از تخریب ۷ بنای غیرمجاز تجاری - مسکونی در سال جاری خبر داد و گفت: تخریب این بناها براساس حکم کمیسیون ماده ۱۰۰ انجام گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، رسول وظیفه شناس امروز با اعلام این خبر افزود: این بناها با هدف صیانت از حقوق شهروندی با حکم قضائی و در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای بدون پروانه و غیر مجاز، با همکاری معاونت خدمات شهری و اجرای احکام منطقه تخریب شدند.

وظیفه شناس با بیان اینکه جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه ۱۰ با جدیت پیگیری می‌شود، یادآور شد: ساخت وسازهای غیراصولی علاوه بر آسیب جدی به سیمای شهری، به دلیل فقدان استحکام بنا مشکلاتی از جمله به خطر افتادن جان و سرمایه افراد را نیز به همراه دارد ضمن آنکه مأمورین جلوگیری از تخلفات ساختمانی با هدف مقابله با این ساخت و سازها به صورت مستمر در منطقه گشت زنی کرده و از هرگونه تخلف جلوگیری می‌کنند.

او اضافه کرد: تخریب دو طبقه غیر مجاز ساختمانی در خیابان‌های ایده لو، انقلاب و اسلامیه، تخریب یک واحد تجاری در حوالی خیابان معلم، تخریب واحد مسکونی در محله مرغ فروشان، تخریب منزل مسکونی در خیابان شهید جودی، تخریب منزل مسکونی در خیابان فرمانفرمایان روبروی بیمارستان کودکان از جمله مواردی بود که سال جاری نسبت به تخریب آنها اقدام شد.

او از شهروندان خواست در راستای جلوگیری از بروز هرگونه خطر احتمالی، ضمن رعایت ضوابط شهرسازی برای انجام ساخت و ساز نسبت به اخذ مجوزهای لازم از طریق شهرداری اقدام کنند.