تاکید فرماندار آستارا بر اصلاح سازه ها و تاسیسات بازار ساحلی

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: برخی از سازه ها و تاسیسات بازار ساحلی این شهرستان غیراستاندارد و نامناسب است و باید اصلاح و بازسازی آنها با هدف ایمنی و جذابیت بیشتر، در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی آستارا باشد.

تاکید فرماندار آستارا بر اصلاح سازه ها و تاسیسات بازار ساحلی
تاکید فرماندار آستارا بر اصلاح سازه ها و تاسیسات بازار ساحلی

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا؛ یونس رنجکش در بازدید از بازار ساحلی آستارا اظهار داشت : با توجه به ویژگی های مرزی آستارا و حقوق گردشگران و تجار داخلی و خارجی آن، بازاری با شرایط ایده آل، جذاب و برخوردار از امکانات و تاسیسات استاندارد برای این شهرستان لازم است.

وی خاطرنشان کرد : بازار ساحلی آستارا باید سامان بیشتری بیابد و پیاده رو فرهنگی مناسب داشته باشد و برای تحقق این امر باید زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شود.

وی ادامه داد: ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ساماندهی بازار ساحلی، تحولی نو در آن ایجاد خواهد کرد و سیمای بازار با وضعیت مرزی و شمار بالای گردشگران آستارا تناسب پیدا خواهد کرد.

بازار ساحلی آستارا با بیش از یک هزار غرفه در نزدیکی گمرک آستارا و دریای خزر، از جاذبه های اقتصادی و گردشگری این شهرستان است و پوشاک، غالب اجناس آن را تشکیل می دهد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.