مرگ 2 کارگر در سقوط وانت به کانال آب در دزفول

دزفول - ایرنا - در حادثه سقوط یکدستگاه وانت بار حامل پنج سرنشین در یک کانال آب کشاورزی در دزفول 2 کارگر افغان جان باختند.

مرگ 2 کارگر در سقوط وانت به کانال آب در دزفول
مرگ 2 کارگر در سقوط وانت به کانال آب در دزفول

به گزارش ایرنا این حادثه ساعت 6:45 دقیقه صبح دوشنبه بر اثر سقوط خودروی وانت در کانال آبیاری شاه ولی در مسیر یکی از روستاهای دزفول رخ داد.

فرمانده عملیات نجات سازمان آتش نشانی دزفول گفت:در پی وقوع این حادثه گروه امداد و نجات این سازمان به محل حادثه واقع در پنج کیلومتری دزفول اعزام شد.

حسین حسیناک با بیان اینکه هر پنج سرنشین این خودرو تبعه افغان بودند افزود:سه نفر از سرنشینان خودرو که نوجوان 13 تا 15 ساله هستند با کمک اهالی محل از درون کانال آب خارج شدند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی دزفول نیز گفت: در این حادثه 2 نفر از اتباع افغان که شامل راننده و سرنشین کابین جلو وانت بودند با 57 و 27 سال سن به دلیل گیر افتادن در کابین خودرو جان باختند.

عبدالحسین معظم فرو افزود: خودرو مذکور و اجساد جانباختگان توسط گروه غواصی سازمان از کانال آب خارج شد.

تاکنون چند حادثه سقوط خودرو درون کانال های آبیاری کشاورزی در دزفول رخ داده که چندین کشته داشته است.

در حادثه سقوط یک دستگاه وانت پیکان درون کانال آبیاری کشاورزی در دزفول در مرداد سال 1392 تعداد 12 نفر جان باختند.

مهر ماه پارسال نیز در حادثه سقوط یک دستگاه وانت نیسان درون کانال آبیاری کشاورزی شاه ولی در مسیر یکی از روستاهای دزفول سه نفر غرق شدند.

اوایل پارسال نیز سقوط یک دستگاه پراید درون کانال آبیاری در دزفول به مرگ یک زن جوان منجر شد.

بیش از یکهزار و 500 کیلومتر کانال و زهکش کشاورزی در شهرهای دزفول، شوش و اندیمشک وجود دارد.

این زهکش ها و کانال های کشاورزی بعضی با عمق چند متر که حجم قابل ملاحظه ای آب را از رودخانه های دز و کرخه به مزارع کشاورزی منتقل می کنند بدون محافظ هستند.

تردد در برخی جاده های مجاور این کانال های آبیاری که بیشتر خاکی و شنی است به عنوان جاده اختصاصی دسترسی به تاسیسات آبیاری ممنوع است.

گزارش مشکل
دزفولتبعه افغان