ثبت بیش از ۳۳۰ تعاونی طی آذرماه در کشور

در آذر ۹۸، تعداد ۳۳۲ شرکت تعاونی و ۲ اتحادیه در این ماه تشکیل و ثبت شده ­اند که وضعیت فعالیت آنان در حال بهره ­برداری و یا در دست اجرا است.

خبرگزاری میزان- در آذر ۹۸، تعداد ۳۳۲ شرکت تعاونی و ۲ اتحادیه در این ماه تشکیل و ثبت شده ­اند که وضعیت فعالیت آنان در حال بهره ­برداری و یا در دست اجرا است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر اساس گزارش‌های سامانه جامع آمار‌های ثبتی تعاون، در آذر ۹۸، تعداد ۳۳۲ شرکت تعاونی و ۲ اتحادیه در این ماه تشکیل و ثبت شده ­اند که وضعیت فعالیت آنان در حال بهره ­برداری و یا در دست اجرا است.


بر اساس این گزارش تعداد کل اعضای این تعاونی­ ها ۱۰ هزار و ۹۹۵ نفر و تعداد شاغل آن‌ها ۵ هزار و ۶۱۹ نفر و سرمایه اولیه حدود ۹۴ میلیارد ریال است، متوسط تعداد اعضاء و شاغل مربوط به این تعاونی ­ها به ترتیب ۳۳ و ۱۷ نفر است.


شایان ذکر است بررسی توزیع جغرافیایی این تعاونی­ ها حاکی از آن است، بیشترین تعداد تعاونی تشکیل و ثبت شده به استان­ های فارس با ۳۵ تعاونی و لرستان با ۳۱ تعاونی تعلق دارد و همچنین بیشترین تعداد تعاونی­ ثبت شده در فعالیت­ های"کشاورزی" و "صنعت" به ترتیب با ۹۷ و ۸۰ واحد است.


گفتنی است بیشترین اعضای تعاونی به ترتیب مربوط به تعاونی­ های دارای فعالیت "مستغلات اجاره و فعالیت‌های کسب و کار" و "ساختمان" با ۳ هزار و ۱۹۰ و ۲ هزار و ۴۶ نفر دارای بیشترین اعضا هستند.


بر اساس گزارش‌های سامانه جامع آمار‌های ثبتی تعاون، بیشترین شاغل مربوط به تعاونی­ های دارای فعالیت "کشاورزی" و "صنعت" به ترتیب با یک هزار و ۴۲۷ و یک هزار و ۷۵ نفر است.